Kıranlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Kıranlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 147 kişi (TÜİK).
Kıranlar Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kıranlar Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kıranlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 147 kişidir. 2013 yılında 195 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,2 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kıranlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kıranlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 147 kişidir. 2013 yılında 195 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,6 azaldı.
Kıranlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kıranlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 147 | -9,8 |
| 2021 | 163 | -5,2 |
| 2020 | 172 | -5,0 |
| 2019 | 181 | -3,2 |
| 2018 | 187 | 16,1 |
| 2017 | 161 | -8,5 |
| 2016 | 176 | -1,7 |
| 2015 | 179 | 1,1 |
| 2014 | 177 | -9,2 |
| 2013 | 195 | - |
Kıranlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kıranlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kıranlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %50,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 59 | 50,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 43 | 36,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 9 | 7,7 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,8 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,8 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %43,2 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,0 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Özkan | AK PARTİ | 51 | 43,2 |
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 26 | 22,0 |
| Gönül Avil | CHP | 25 | 21,2 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 5 | 4,2 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,5 |
| Dilek Köksalmış | DP | 2 | 1,7 |
| Muammer Altun | SAADET | 2 | 1,7 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 2 | 1,7 |
| Umut Güneri | HKP | 1 | 0,8 |
| Barış Koçaş | BTP | 1 | 0,8 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %52,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 63 | 52,1 |
| CHP | 26 | 21,5 |
| İYİ PARTİ | 19 | 15,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,5 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
| BTP | 2 | 1,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
Kıranlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kıranlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %65,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 77 | 65,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 24,8 |
| Sinan Oğan | 10 | 8,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %69,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 81 | 69,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 30,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 132, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %49,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 56 | 49,6 |
| MHP | 19 | 16,8 |
| İYİ PARTİ | 14 | 12,4 |
| CHP | 13 | 11,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| BBP | 1 | 0,9 |
| TİP | 1 | 0,9 |
| Diğer (1) | 1 | 0,9 |