Muratlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Muratlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 262 kişi (TÜİK).
Muratlı Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Muratlı Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Muratlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 262 kişidir. 2013 yılında 314 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,3 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Muratlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Muratlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 262 kişidir. 2013 yılında 314 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,6 azaldı.
Muratlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Muratlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 262 | -7,1 |
| 2021 | 282 | -4,7 |
| 2020 | 296 | 2,4 |
| 2019 | 289 | 0,7 |
| 2018 | 287 | 4,0 |
| 2017 | 276 | 0,4 |
| 2016 | 275 | -3,5 |
| 2015 | 285 | -5,0 |
| 2014 | 300 | -4,5 |
| 2013 | 314 | - |
Muratlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Muratlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Muratlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %49,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %37,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 102 | 49,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 77 | 37,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 17 | 8,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 1,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,5 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %40,3 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,3 ile Gönül Avil (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Özkan | AK PARTİ | 81 | 40,3 |
| Gönül Avil | CHP | 69 | 34,3 |
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 39 | 19,4 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 3,5 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 1 | 0,5 |
| Muammer Altun | SAADET | 1 | 0,5 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 1 | 0,5 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %38,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 78 | 38,6 |
| CHP | 73 | 36,1 |
| İYİ PARTİ | 33 | 16,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 4,0 |
| SAADET | 4 | 2,0 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| DSP | 1 | 0,5 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,5 |
| DEM Parti | 1 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Muratlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Muratlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 224, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %49,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 103 | 49,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 96 | 46,4 |
| Sinan Oğan | 7 | 3,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 224, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %52,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 107 | 52,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 98 | 47,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 224, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %36,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 75 | 36,4 |
| CHP | 53 | 25,7 |
| İYİ PARTİ | 42 | 20,4 |
| MHP | 11 | 5,3 |
| MEMLEKET | 6 | 2,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,9 |
| ANAP | 3 | 1,5 |
| AP | 2 | 1,0 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |