Okçular Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Okçular Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 183 kişi (TÜİK).
Okçular Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Okçular Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Okçular Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 183 kişidir. 2013 yılında 179 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,3 ile Gönül Avil (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Okçular Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Okçular Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 183 kişidir. 2013 yılında 179 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,2 arttı.
Okçular Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Okçular Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 183 | 2,8 |
| 2021 | 178 | -3,8 |
| 2020 | 185 | 5,7 |
| 2019 | 175 | 1,2 |
| 2018 | 173 | 1,8 |
| 2017 | 170 | 4,3 |
| 2016 | 163 | -4,7 |
| 2015 | 171 | -3,4 |
| 2014 | 177 | -1,1 |
| 2013 | 179 | - |
Okçular Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Okçular Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Okçular Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 191, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %51,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 89 | 51,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 49 | 28,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 22 | 12,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 8 | 4,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 1,2 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 191, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %33,3 ile Gönül Avil (CHP) aldı, ikinci sırada %29,2 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gönül Avil | CHP | 57 | 33,3 |
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 50 | 29,2 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 46 | 26,9 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 10 | 5,8 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 3 | 1,8 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Barış Koçaş | BTP | 1 | 0,6 |
| Muammer Altun | SAADET | 1 | 0,6 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 1 | 0,6 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 191, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %35,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 60 | 35,7 |
| AK PARTİ | 48 | 28,6 |
| İYİ PARTİ | 41 | 24,4 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 5,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,8 |
| BTP | 2 | 1,2 |
| SAADET | 2 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Okçular Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Okçular Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %55,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 85 | 55,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 41,6 |
| Sinan Oğan | 4 | 2,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %55,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 83 | 55,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 66 | 44,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 170, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %31,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 47 | 31,3 |
| İYİ PARTİ | 41 | 27,3 |
| CHP | 40 | 26,7 |
| MHP | 9 | 6,0 |
| MEMLEKET | 2 | 1,3 |
| TİP | 2 | 1,3 |
| MİLLİ YOL | 2 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| TKH | 1 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 2,0 |