Taşpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Taşpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 206 kişi (TÜİK).
Taşpınar Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taşpınar Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taşpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 206 kişidir. 2013 yılında 265 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,7 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Taşpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Taşpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 206 kişidir. 2013 yılında 265 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,3 azaldı.
Taşpınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Taşpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 206 | -3,3 |
| 2021 | 213 | -5,8 |
| 2020 | 226 | -4,6 |
| 2019 | 237 | 3,5 |
| 2018 | 229 | -8,8 |
| 2017 | 251 | -4,6 |
| 2016 | 263 | -7,1 |
| 2015 | 283 | -6,6 |
| 2014 | 303 | 14,3 |
| 2013 | 265 | - |
Taşpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taşpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taşpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 169, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %45,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 73 | 45,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 62 | 38,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 8 | 5,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 3,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 1,2 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,6 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 169, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %47,7 ile Ali Özkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,6 ile Gönül Avil (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Özkan | AK PARTİ | 74 | 47,7 |
| Gönül Avil | CHP | 35 | 22,6 |
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 23 | 14,8 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 12 | 7,7 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,9 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 2 | 1,3 |
| Barış Koçaş | BTP | 2 | 1,3 |
| Dilek Köksalmış | DP | 2 | 1,3 |
| Umut Güneri | HKP | 1 | 0,7 |
| Muammer Altun | SAADET | 1 | 0,7 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 169, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %49,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 77 | 49,0 |
| CHP | 40 | 25,5 |
| İYİ PARTİ | 16 | 10,2 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 7,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,2 |
| BTP | 2 | 1,3 |
| DP | 2 | 1,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| DEM Parti | 1 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,6 |
Taşpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taşpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %64,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 64,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 30,0 |
| Sinan Oğan | 8 | 5,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %70,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 101 | 70,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 29,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %51,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 78 | 51,0 |
| İYİ PARTİ | 24 | 15,7 |
| MHP | 18 | 11,8 |
| CHP | 18 | 11,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,0 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| AP | 1 | 0,7 |