Yunuslar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keles, Bursa)
Bursa ili Keles ilçesine bağlı Yunuslar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 122 kişi (TÜİK).
Yunuslar Mahallesi, Bursa ilinin Keles ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yunuslar Mahallesi'nin haritası, Keles ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yunuslar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 122 kişidir. 2013 yılında 158 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,4 ile İsmail Yeni (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yunuslar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yunuslar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 122 kişidir. 2013 yılında 158 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,8 azaldı.
Yunuslar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yunuslar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 122 | -3,9 |
| 2021 | 127 | -5,9 |
| 2020 | 135 | 0,0 |
| 2019 | 135 | 0,0 |
| 2018 | 135 | -2,2 |
| 2017 | 138 | -2,8 |
| 2016 | 142 | -3,4 |
| 2015 | 147 | -1,3 |
| 2014 | 149 | -5,7 |
| 2013 | 158 | - |
Yunuslar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yunuslar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yunuslar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %46,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 53 | 46,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 31 | 27,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 17 | 15,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 5,3 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,9 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,9 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,9 |
| Zafer Sicimoğlu | ADP | 1 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,9 |
| Cem Yıldız | Bağımsız | 1 | 0,9 |
Keles Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %40,4 ile İsmail Yeni (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,5 ile Ali Doğru (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Yeni | İYİ PARTİ | 46 | 40,4 |
| Ali Doğru | AK PARTİ | 45 | 39,5 |
| Orhan Aslan | CHP | 7 | 6,1 |
| Raşit Kolay | YENİDEN REFAH | 5 | 4,4 |
| Behçet Arı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,6 |
| Ali Osman Memiş | BTP | 3 | 2,6 |
| İhsan Ekmekci | Bağımsız | 2 | 1,8 |
| Şahin Özen | HKP | 1 | 0,9 |
| Yunus Ulaşkın | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| Ramazan Ay | SAADET | 1 | 0,9 |
Keles Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %42,2 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %38,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 46 | 42,2 |
| AK PARTİ | 42 | 38,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 5,5 |
| Bağımsız | 6 | 5,5 |
| CHP | 4 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Yunuslar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yunuslar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %66,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 66,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 16,3 |
| Sinan Oğan | 15 | 15,3 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %79,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 72 | 79,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 20,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %57,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 53 | 57,6 |
| İYİ PARTİ | 11 | 12,0 |
| CHP | 7 | 7,6 |
| MHP | 6 | 6,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 5,4 |
| BBP | 3 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,3 |
| AP | 2 | 2,2 |
| MİLLET | 1 | 1,1 |
| ANAP | 1 | 1,1 |