Seymen Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kestel, Bursa)
Bursa ili Kestel ilçesine bağlı Seymen Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 277 kişi (TÜİK).
Seymen Mahallesi, Bursa ilinin Kestel ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Seymen Mahallesi'nin haritası, Kestel ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Seymen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 277 kişidir. 2013 yılında 256 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %30,9 ile Özer Doğru (ZAFER PARTİSİ) aldı.
Temel Bilgiler
Seymen Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Seymen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 277 kişidir. 2013 yılında 256 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,2 arttı.
Seymen Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Seymen Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 277 | 1,8 |
| 2021 | 272 | -1,8 |
| 2020 | 277 | 0,4 |
| 2019 | 276 | -11,0 |
| 2018 | 310 | 25,0 |
| 2017 | 248 | 9,3 |
| 2016 | 227 | -5,0 |
| 2015 | 239 | -6,6 |
| 2014 | 256 | 0,0 |
| 2013 | 256 | - |
Seymen Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Seymen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Seymen Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 305, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %48,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %38,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 129 | 48,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 103 | 38,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 14 | 5,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 12 | 4,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 1,5 |
| Ayhan Keser | TKP | 2 | 0,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,8 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Kestel Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 305, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %30,9 ile Özer Doğru (ZAFER PARTİSİ) aldı, ikinci sırada %29,8 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Doğru | ZAFER PARTİSİ | 81 | 30,9 |
| Ferhat Erol | AK PARTİ | 78 | 29,8 |
| Akan Ayaz | CHP | 50 | 19,1 |
| Önder Tanır | YENİDEN REFAH | 34 | 13,0 |
| Eyüp Kılıç | Bağımsız | 8 | 3,0 |
| Mustafa Atılgan | İYİ PARTİ | 6 | 2,3 |
| Ahmet Demirağ | SAADET | 3 | 1,1 |
| Barış Erakkuş | TKP | 1 | 0,4 |
| Hasan Aktaş | BTP | 1 | 0,4 |
Kestel Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 305, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %34,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,8 ile ZAFER PARTİSİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 90 | 34,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 68 | 25,8 |
| CHP | 66 | 25,0 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 6,4 |
| İYİ PARTİ | 8 | 3,0 |
| Bağımsız | 6 | 2,3 |
| SAADET | 5 | 1,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| DEM Parti | 1 | 0,4 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Seymen Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Seymen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 299, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %56,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 155 | 56,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 86 | 31,1 |
| Sinan Oğan | 30 | 10,8 |
| Muharrem İnce | 6 | 2,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 299, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %60,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 160 | 60,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 105 | 39,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 299, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %40,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 110 | 40,0 |
| CHP | 57 | 20,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 36 | 13,1 |
| MHP | 30 | 10,9 |
| İYİ PARTİ | 16 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,9 |
| MEMLEKET | 7 | 2,5 |
| TKP | 2 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (5) | 5 | 1,8 |