Turanköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kestel, Bursa)
Bursa ili Kestel ilçesine bağlı Turanköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 385 kişi (TÜİK).
Turanköy Mahallesi, Bursa ilinin Kestel ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Turanköy Mahallesi'nin haritası, Kestel ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Turanköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 385 kişidir. 2013 yılında 400 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,1 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Turanköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Turanköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 385 kişidir. 2013 yılında 400 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,7 azaldı.
Turanköy Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Turanköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 385 | 1,9 |
| 2021 | 378 | 0,5 |
| 2020 | 376 | -8,3 |
| 2019 | 410 | 7,9 |
| 2018 | 380 | -1,3 |
| 2017 | 385 | -3,0 |
| 2016 | 397 | 4,5 |
| 2015 | 380 | -6,2 |
| 2014 | 405 | 1,2 |
| 2013 | 400 | - |
Turanköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Turanköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Turanköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %60,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 157 | 60,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 78 | 30,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 12 | 4,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 5 | 1,9 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Kestel Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %53,1 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Akan Ayaz (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ferhat Erol | AK PARTİ | 136 | 53,1 |
| Akan Ayaz | CHP | 67 | 26,2 |
| Önder Tanır | YENİDEN REFAH | 37 | 14,4 |
| Özer Doğru | ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,3 |
| Eyüp Kılıç | Bağımsız | 4 | 1,6 |
| Ahmet Demirağ | SAADET | 3 | 1,2 |
| Yasemin Bahar | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Mustafa Atılgan | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
Kestel Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %53,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 142 | 53,2 |
| CHP | 81 | 30,3 |
| YENİDEN REFAH | 30 | 11,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,9 |
| BTP | 2 | 0,8 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| DEM Parti | 1 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |
Turanköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Turanköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 299, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %76,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 212 | 76,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 50 | 18,1 |
| Sinan Oğan | 11 | 4,0 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 299, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %78,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 215 | 78,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 59 | 21,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 299, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %61,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 170 | 61,4 |
| MHP | 35 | 12,6 |
| CHP | 35 | 12,6 |
| İYİ PARTİ | 9 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 2,5 |
| MEMLEKET | 3 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 1,1 |
| BBP | 2 | 0,7 |
| TKH | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |