Yağmurlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kestel, Bursa)
Bursa ili Kestel ilçesine bağlı Yağmurlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 78 kişi (TÜİK).
Yağmurlu Mahallesi, Bursa ilinin Kestel ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yağmurlu Mahallesi'nin haritası, Kestel ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yağmurlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2013 yılında 70 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,6 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yağmurlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yağmurlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2013 yılında 70 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,4 arttı.
Yağmurlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yağmurlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 78 | 2,6 |
| 2021 | 76 | -10,6 |
| 2020 | 85 | 1,2 |
| 2019 | 84 | 18,3 |
| 2018 | 71 | 6,0 |
| 2017 | 67 | 1,5 |
| 2016 | 66 | 4,8 |
| 2015 | 63 | -4,5 |
| 2014 | 66 | -5,7 |
| 2013 | 70 | - |
Yağmurlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yağmurlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yağmurlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %64,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 64 | 64,7 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 24 | 24,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 5,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 1,0 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 1,0 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 1,0 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 1,0 |
Kestel Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %40,6 ile Ferhat Erol (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,8 ile Akan Ayaz (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ferhat Erol | AK PARTİ | 39 | 40,6 |
| Akan Ayaz | CHP | 20 | 20,8 |
| Önder Tanır | YENİDEN REFAH | 19 | 19,8 |
| Eyüp Kılıç | Bağımsız | 13 | 13,5 |
| Mustafa Atılgan | İYİ PARTİ | 1 | 1,0 |
| Hayriye Yılmaz | DSP | 1 | 1,0 |
| Özer Doğru | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Hasan Aktaş | BTP | 1 | 1,0 |
| Mustafa Kop | MİLLET | 1 | 1,0 |
Kestel Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %51,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 49 | 51,0 |
| CHP | 20 | 20,8 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 17,7 |
| Bağımsız | 3 | 3,1 |
| SOL PARTİ | 2 | 2,1 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,0 |
| DSP | 1 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| DP | 1 | 1,0 |
Yağmurlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yağmurlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %76,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 60 | 76,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 20,5 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %79,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 66 | 79,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 20,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %64,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 51 | 64,6 |
| CHP | 12 | 15,2 |
| MHP | 5 | 6,3 |
| İYİ PARTİ | 4 | 5,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,5 |
| HKP | 1 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |