Çamlık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Çamlık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 109 kişi (TÜİK).
Çamlık Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamlık Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamlık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 109 kişidir. 2013 yılında 149 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,8 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çamlık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çamlık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 109 kişidir. 2013 yılında 149 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,8 azaldı.
Çamlık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çamlık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 109 | -7,6 |
| 2021 | 118 | -6,3 |
| 2020 | 126 | -0,8 |
| 2019 | 127 | -11,8 |
| 2018 | 144 | 3,6 |
| 2017 | 139 | -4,8 |
| 2016 | 146 | 4,3 |
| 2015 | 140 | -4,8 |
| 2014 | 147 | -1,3 |
| 2013 | 149 | - |
Çamlık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamlık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamlık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %48,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %43,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 37 | 48,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 33 | 43,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 6,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %43,8 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,8 ile Deniz Dalgıç (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 35 | 43,8 |
| Deniz Dalgıç | CHP | 35 | 43,8 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 8 | 10,0 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 1 | 1,2 |
| Nazım Ayaroğlu | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,2 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %46,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 36 | 46,8 |
| AK PARTİ | 31 | 40,3 |
| İYİ PARTİ | 7 | 9,1 |
| MEMLEKET | 1 | 1,3 |
| DSP | 1 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
Çamlık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamlık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %46,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 46,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 32 | 41,6 |
| Sinan Oğan | 9 | 11,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %52,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 52,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 47,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %33,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 27 | 33,3 |
| İYİ PARTİ | 26 | 32,1 |
| CHP | 12 | 14,8 |
| MHP | 5 | 6,2 |
| MEMLEKET | 2 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,5 |
| AP | 1 | 1,2 |