Güzelyalı Yalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Güzelyalı Yalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 8.270 kişi (TÜİK).
Güzelyalı Yalı Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güzelyalı Yalı Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güzelyalı Yalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.270 kişidir. 2007 yılında 4.548 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %81,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,3 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Güzelyalı Yalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güzelyalı Yalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.270 kişidir. 2007 yılında 4.548 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %81,8 arttı.
Güzelyalı Yalı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Güzelyalı Yalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 8.270 | 3,3 |
| 2021 | 8.007 | 2,9 |
| 2020 | 7.779 | 1,7 |
| 2019 | 7.646 | 4,3 |
| 2018 | 7.332 | 4,4 |
| 2017 | 7.024 | 6,5 |
| 2016 | 6.598 | 3,0 |
| 2015 | 6.404 | 1,8 |
| 2014 | 6.293 | 3,0 |
| 2013 | 6.108 | 1,2 |
| 2012 | 6.034 | 2,0 |
| 2011 | 5.917 | 5,6 |
| 2010 | 5.605 | 3,2 |
| 2009 | 5.432 | 8,8 |
| 2008 | 4.992 | 9,8 |
| 2007 | 4.548 | - |
Güzelyalı Yalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güzelyalı Yalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güzelyalı Yalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.153, sandığa gidenlerin oranı %75,0. En çok oyu %61,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %32,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 3.206 | 61,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.670 | 32,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 78 | 1,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 71 | 1,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 64 | 1,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 21 | 0,4 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 18 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 15 | 0,3 |
| Mahmut Bayram | DSP | 8 | 0,1 |
| Selma Gürkan | EMEP | 8 | 0,1 |
| Diğer (15) | 39 | 0,8 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.153, sandığa gidenlerin oranı %75,0. En çok oyu %57,3 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %34,6 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 2.970 | 57,3 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 1.792 | 34,6 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 114 | 2,2 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 102 | 2,0 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 62 | 1,2 |
| Heybet Arslan | MEMLEKET | 30 | 0,6 |
| Enes Bayraktar | SAADET | 30 | 0,6 |
| Mine Norşon | DEVA PARTİSİ | 18 | 0,3 |
| Zilan Günay | DEM Parti | 17 | 0,3 |
| Ömer Battal | BTP | 11 | 0,2 |
| Diğer (9) | 37 | 0,7 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 7.153, sandığa gidenlerin oranı %75,0. En çok oyu %55,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.894 | 55,9 |
| AK PARTİ | 1.719 | 33,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 161 | 3,1 |
| İYİ PARTİ | 142 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 70 | 1,4 |
| SAADET | 33 | 0,6 |
| MEMLEKET | 32 | 0,6 |
| DEM Parti | 30 | 0,6 |
| BTP | 21 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 21 | 0,4 |
| Diğer (11) | 56 | 1,1 |
Güzelyalı Yalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güzelyalı Yalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.118, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %55,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.388 | 55,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.427 | 39,5 |
| Sinan Oğan | 308 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 28 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.122, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %58,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.543 | 58,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.500 | 41,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.118, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %37,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.279 | 37,1 |
| AK PARTİ | 1.937 | 31,6 |
| İYİ PARTİ | 945 | 15,4 |
| MHP | 298 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 186 | 3,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 99 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 92 | 1,5 |
| MEMLEKET | 60 | 1,0 |
| BBP | 45 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 21 | 0,3 |
| Diğer (11) | 98 | 1,6 |