Hançerli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Hançerli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 342 kişi (TÜİK).
Hançerli Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hançerli Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hançerli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 342 kişidir. 2013 yılında 378 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,3 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hançerli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hançerli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 342 kişidir. 2013 yılında 378 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,5 azaldı.
Hançerli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hançerli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 342 | 1,5 |
| 2021 | 337 | 0,3 |
| 2020 | 336 | -2,3 |
| 2019 | 344 | 0,9 |
| 2018 | 341 | -0,3 |
| 2017 | 342 | -2,3 |
| 2016 | 350 | -0,6 |
| 2015 | 352 | -4,3 |
| 2014 | 368 | -2,6 |
| 2013 | 378 | - |
Hançerli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hançerli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hançerli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 288, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %70,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %23,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 178 | 70,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 59 | 23,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 9 | 3,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 4 | 1,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 288, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %58,3 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %29,2 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 154 | 58,3 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 77 | 29,2 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 17 | 6,4 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 4 | 1,5 |
| Fatih Akkoyun | DP | 4 | 1,5 |
| Mine Norşon | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Enes Bayraktar | SAADET | 2 | 0,8 |
| Betül Uruk | DSP | 1 | 0,4 |
| Fırat Can Güngör | TKP | 1 | 0,4 |
| Ömer Battal | BTP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 288, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %58,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 148 | 58,3 |
| AK PARTİ | 63 | 24,8 |
| İYİ PARTİ | 13 | 5,1 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 4,3 |
| EMEP | 6 | 2,4 |
| MEMLEKET | 2 | 0,8 |
| BTP | 2 | 0,8 |
| TİP | 2 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 1,6 |
Hançerli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hançerli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 278, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %62,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %28,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 159 | 62,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 71 | 28,1 |
| Sinan Oğan | 23 | 9,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 279, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %69,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %30,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 169 | 69,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 75 | 30,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 278, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %39,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 100 | 39,5 |
| AK PARTİ | 65 | 25,7 |
| İYİ PARTİ | 61 | 24,1 |
| MHP | 7 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| MEMLEKET | 3 | 1,2 |
| MİLLET | 2 | 0,8 |
| BBP | 2 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,2 |