İpekyayla Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı İpekyayla Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 348 kişi (TÜİK).
İpekyayla Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İpekyayla Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İpekyayla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 348 kişidir. 2013 yılında 362 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %71,8 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
İpekyayla Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İpekyayla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 348 kişidir. 2013 yılında 362 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,9 azaldı.
İpekyayla Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İpekyayla Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 348 | 2,4 |
| 2021 | 340 | -0,6 |
| 2020 | 342 | 0,0 |
| 2019 | 342 | -5,5 |
| 2018 | 362 | 3,1 |
| 2017 | 351 | 1,7 |
| 2016 | 345 | -5,5 |
| 2015 | 365 | -3,2 |
| 2014 | 377 | 4,1 |
| 2013 | 362 | - |
İpekyayla Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İpekyayla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İpekyayla Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 305, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %66,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 183 | 66,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 68 | 24,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 10 | 3,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 2,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,7 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,4 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 305, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %71,8 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,6 ile Deniz Dalgıç (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 193 | 71,8 |
| Deniz Dalgıç | CHP | 58 | 21,6 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 7 | 2,6 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 4 | 1,5 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Enes Bayraktar | SAADET | 2 | 0,7 |
| Fatih Akkoyun | DP | 1 | 0,4 |
| Hasan Aynalı | AP | 1 | 0,4 |
| Mine Norşon | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 305, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %67,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 179 | 67,5 |
| CHP | 61 | 23,0 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,3 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| SAADET | 2 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| DP | 1 | 0,4 |
İpekyayla Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İpekyayla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %77,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 203 | 77,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 41 | 15,6 |
| Sinan Oğan | 18 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %82,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 210 | 82,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 18,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %52,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 138 | 52,5 |
| MHP | 46 | 17,5 |
| CHP | 28 | 10,7 |
| İYİ PARTİ | 17 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 4,9 |
| BBP | 6 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,9 |
| MEMLEKET | 3 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| AB | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,1 |