Akarca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Akarca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 110 kişi (TÜİK).
Akarca Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Akarca Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Akarca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 110 kişidir. 2013 yılında 92 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 2,955 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 110 |
Akarca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Akarca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 110 kişidir. 2013 yılında 92 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,6 arttı.
Akarca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Akarca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 110 | -0,9 |
| 2021 | 111 | 5,7 |
| 2020 | 105 | 7,1 |
| 2019 | 98 | 8,9 |
| 2018 | 90 | -4,3 |
| 2017 | 94 | 9,3 |
| 2016 | 86 | 0,0 |
| 2015 | 86 | -7,5 |
| 2014 | 93 | 1,1 |
| 2013 | 92 | - |
Akarca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Akarca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Akarca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %57,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 59 | 57,3 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 24 | 23,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 12 | 11,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 2,9 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 1,0 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %58,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %20,4 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 57 | 58,2 |
| Şükrü Erdem | CHP | 20 | 20,4 |
| Salim Demiray | DSP | 11 | 11,2 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 5 | 5,1 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 2 | 2,0 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,0 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| Burak Çelik | SAADET | 1 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %57,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %16,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 56 | 57,1 |
| CHP | 16 | 16,3 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 13,3 |
| İYİ PARTİ | 6 | 6,1 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 2,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,0 |
| MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| BTP | 1 | 1,0 |
| SAADET | 1 | 1,0 |
Akarca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Akarca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %104,8. En çok oyu %77,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 79 | 77,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 12,8 |
| Sinan Oğan | 9 | 8,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %82,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 82 | 82,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 18,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %104,8. En çok oyu %38,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %32,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 37 | 38,5 |
| AK PARTİ | 31 | 32,3 |
| İYİ PARTİ | 9 | 9,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 6,2 |
| CHP | 5 | 5,2 |
| BBP | 2 | 2,1 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,0 |
| MEMLEKET | 1 | 1,0 |