Aralık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Aralık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 258 kişi (TÜİK).
Aralık Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aralık Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aralık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 258 kişidir. 2013 yılında 313 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,312 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 258 |
Aralık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aralık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 258 kişidir. 2013 yılında 313 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,6 azaldı.
Aralık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Aralık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 258 | -2,3 |
| 2021 | 264 | -0,8 |
| 2020 | 266 | 0,8 |
| 2019 | 264 | -5,4 |
| 2018 | 279 | 1,5 |
| 2017 | 275 | -2,1 |
| 2016 | 281 | -5,1 |
| 2015 | 296 | -1,0 |
| 2014 | 299 | -4,5 |
| 2013 | 313 | - |
Aralık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aralık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aralık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 247, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %43,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 88 | 43,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 81 | 40,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 10 | 5,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 2,5 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 4 | 2,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 2 | 1,0 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 1,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 2,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 247, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %40,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %40,1 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 84 | 40,6 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 83 | 40,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 18 | 8,7 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 6 | 2,9 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 1,9 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 3 | 1,4 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,0 |
| Hatice Güneri | HKP | 2 | 1,0 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 1,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 247, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %41,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 83 | 41,7 |
| MHP | 74 | 37,2 |
| İYİ PARTİ | 20 | 10,1 |
| DEVA PARTİSİ | 6 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,5 |
| SAADET | 3 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Aralık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aralık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %58,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 122 | 58,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 70 | 33,3 |
| Sinan Oğan | 17 | 8,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %60,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 125 | 60,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 83 | 39,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %35,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 73 | 35,4 |
| MHP | 45 | 21,8 |
| İYİ PARTİ | 40 | 19,4 |
| CHP | 26 | 12,6 |
| GENÇPARTİ | 4 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 1,9 |
| HAK-PAR | 2 | 1,0 |
| MEMLEKET | 2 | 1,0 |
| TİP | 2 | 1,0 |
| Diğer (4) | 4 | 2,0 |