Bostandere Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Bostandere Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 243 kişi (TÜİK).
Bostandere Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bostandere Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bostandere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 243 kişidir. 2013 yılında 271 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 9,061 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 243 |
Bostandere Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bostandere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 243 kişidir. 2013 yılında 271 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,3 azaldı.
Bostandere Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bostandere Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 243 | -2,0 |
| 2021 | 248 | -5,0 |
| 2020 | 261 | 4,4 |
| 2019 | 250 | -2,3 |
| 2018 | 256 | -0,4 |
| 2017 | 257 | -1,5 |
| 2016 | 261 | -4,7 |
| 2015 | 274 | 0,0 |
| 2014 | 274 | 1,1 |
| 2013 | 271 | - |
Bostandere Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bostandere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bostandere Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 217, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %70,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 141 | 70,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 33 | 16,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 15 | 7,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 2,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,5 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 217, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %67,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %16,7 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 134 | 67,7 |
| Şükrü Erdem | CHP | 33 | 16,7 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 14 | 7,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 10 | 5,0 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,0 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 2 | 1,0 |
| Burak Çelik | SAADET | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 217, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %65,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %15,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 129 | 65,5 |
| CHP | 30 | 15,2 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 6,6 |
| İYİ PARTİ | 9 | 4,6 |
| MEMLEKET | 6 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| MİLLET | 3 | 1,5 |
| SAADET | 3 | 1,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
Bostandere Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bostandere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %81,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 161 | 81,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 13,1 |
| Sinan Oğan | 11 | 5,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %87,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 87,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 12,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %43,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %37,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 87 | 43,5 |
| AK PARTİ | 74 | 37,0 |
| CHP | 15 | 7,5 |
| İYİ PARTİ | 12 | 6,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| BBP | 1 | 0,5 |