Garipçetekke Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Garipçetekke Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 32 kişi (TÜİK).
Garipçetekke Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Garipçetekke Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Garipçetekke Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32 kişidir. 2013 yılında 24 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %33,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,663 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 32 |
Garipçetekke Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Garipçetekke Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32 kişidir. 2013 yılında 24 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %33,3 arttı.
Garipçetekke Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Garipçetekke Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 32 | -5,9 |
| 2021 | 34 | -5,6 |
| 2020 | 36 | 0,0 |
| 2019 | 36 | 12,5 |
| 2018 | 32 | 33,3 |
| 2017 | 24 | 4,3 |
| 2016 | 23 | 0,0 |
| 2015 | 23 | 4,5 |
| 2014 | 22 | -8,3 |
| 2013 | 24 | - |
Garipçetekke Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Garipçetekke Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Garipçetekke Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 26, sandığa gidenlerin oranı %115,4. En çok oyu %62,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %20,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 18 | 62,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 6 | 20,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 10,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 6,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 26, sandığa gidenlerin oranı %115,4. En çok oyu %59,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %25,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 16 | 59,3 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 7 | 25,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 2 | 7,4 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 2 | 7,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 26, sandığa gidenlerin oranı %115,4. En çok oyu %59,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 16 | 59,3 |
| MHP | 7 | 25,9 |
| İYİ PARTİ | 2 | 7,4 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 7,4 |
Garipçetekke Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Garipçetekke Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %107,4. En çok oyu %75,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %20,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 75,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6 | 20,7 |
| Sinan Oğan | 1 | 3,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %107,4. En çok oyu %82,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %17,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 82,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5 | 17,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %107,4. En çok oyu %65,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %10,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 19 | 65,5 |
| AK PARTİ | 3 | 10,3 |
| MHP | 3 | 10,3 |
| İYİ PARTİ | 2 | 6,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 3,5 |