Güllüce Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Güllüce Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 847 kişi (TÜİK).
Güllüce Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güllüce Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güllüce Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 847 kişidir. 2013 yılında 1.069 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 1,934 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 847 |
Güllüce Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güllüce Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 847 kişidir. 2013 yılında 1.069 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,8 azaldı.
Güllüce Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Güllüce Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 847 | -5,9 |
| 2021 | 900 | -2,7 |
| 2020 | 925 | -1,0 |
| 2019 | 934 | -2,1 |
| 2018 | 954 | -4,5 |
| 2017 | 999 | -2,6 |
| 2016 | 1.026 | 0,2 |
| 2015 | 1.024 | -0,6 |
| 2014 | 1.030 | -3,6 |
| 2013 | 1.069 | - |
Güllüce Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güllüce Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güllüce Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 713, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %66,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %24,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 413 | 66,6 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 150 | 24,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 16 | 2,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 12 | 1,9 |
| Nasır Yıldız | Bağımsız | 7 | 1,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,0 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,3 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 0,3 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 6 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 713, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %67,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 419 | 67,6 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 132 | 21,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 27 | 4,3 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 16 | 2,6 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 6 | 1,0 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 3 | 0,5 |
| Hayati İbiş | DP | 3 | 0,5 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,3 |
| Necip Albayrak | BTP | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 6 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 713, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %65,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 408 | 65,8 |
| MHP | 134 | 21,6 |
| İYİ PARTİ | 32 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 2,7 |
| DEVA PARTİSİ | 7 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| DP | 4 | 0,7 |
| MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| DEM Parti | 3 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 5 | 0,8 |
Güllüce Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güllüce Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 726, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %55,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 367 | 55,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 241 | 36,2 |
| Sinan Oğan | 50 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 7 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 726, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %61,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 402 | 61,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 254 | 38,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 726, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %32,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 213 | 32,1 |
| AK PARTİ | 163 | 24,6 |
| İYİ PARTİ | 132 | 19,9 |
| MHP | 82 | 12,4 |
| MEMLEKET | 17 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 2,0 |
| VATAN PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| MİLLET | 2 | 0,3 |
| TİP | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 8 | 1,2 |