Hacıahmet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Hacıahmet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 206 kişi (TÜİK).
Hacıahmet Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacıahmet Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacıahmet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 206 kişidir. 2013 yılında 337 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %38,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %86,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 14,069 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 206 |
Hacıahmet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacıahmet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 206 kişidir. 2013 yılında 337 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %38,9 azaldı.
Hacıahmet Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hacıahmet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 206 | -7,6 |
| 2021 | 223 | -11,5 |
| 2020 | 252 | -2,3 |
| 2019 | 258 | -5,1 |
| 2018 | 272 | -5,9 |
| 2017 | 289 | -4,3 |
| 2016 | 302 | -1,0 |
| 2015 | 305 | -3,8 |
| 2014 | 317 | -5,9 |
| 2013 | 337 | - |
Hacıahmet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacıahmet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacıahmet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 177, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %96,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %1,2 ile Sedat Yalçın (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 156 | 96,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 2 | 1,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 1,2 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 177, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %86,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %3,7 ile İsa Söğüt (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 139 | 86,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 6 | 3,7 |
| Şükrü Erdem | CHP | 5 | 3,1 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 3 | 1,9 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,2 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 0,6 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 0,6 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 177, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %83,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %7,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 129 | 83,2 |
| İYİ PARTİ | 12 | 7,7 |
| CHP | 5 | 3,2 |
| MEMLEKET | 2 | 1,3 |
| SAADET | 2 | 1,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| DEM Parti | 1 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
Hacıahmet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacıahmet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %96,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %1,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 168 | 96,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3 | 1,7 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %98,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %1,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 170 | 98,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2 | 1,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %79,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 139 | 79,9 |
| MHP | 27 | 15,5 |
| CHP | 3 | 1,7 |
| BBP | 1 | 0,6 |
| ANAP | 1 | 0,6 |