Ormankadı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Ormankadı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.029 kişi (TÜİK).
Ormankadı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ormankadı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ormankadı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.029 kişidir. 2013 yılında 1.040 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.029 |
Ormankadı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ormankadı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.029 kişidir. 2013 yılında 1.040 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,1 azaldı.
Ormankadı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ormankadı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.029 | 4,5 |
| 2021 | 985 | 3,5 |
| 2020 | 952 | 0,5 |
| 2019 | 947 | -2,8 |
| 2018 | 974 | 1,0 |
| 2017 | 964 | -5,0 |
| 2016 | 1.015 | 2,7 |
| 2015 | 988 | -3,4 |
| 2014 | 1.023 | -1,6 |
| 2013 | 1.040 | - |
Ormankadı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ormankadı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ormankadı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 834, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %48,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %40,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 359 | 48,6 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 300 | 40,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 25 | 3,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 22 | 3,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 16 | 2,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 0,3 |
| Selma Gürkan | EMEP | 2 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 834, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %45,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %44,8 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 333 | 45,3 |
| Şükrü Erdem | CHP | 329 | 44,8 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 25 | 3,4 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 21 | 2,9 |
| Burak Çelik | SAADET | 13 | 1,8 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 0,7 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 2 | 0,3 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,1 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 834, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %43,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %42,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 315 | 43,3 |
| MHP | 310 | 42,6 |
| YENİDEN REFAH | 33 | 4,5 |
| İYİ PARTİ | 23 | 3,2 |
| SAADET | 17 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 0,7 |
| MİLLET | 3 | 0,4 |
| DEM Parti | 2 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,3 |
| Diğer (3) | 4 | 0,6 |
Ormankadı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ormankadı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 828, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %55,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 428 | 55,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 280 | 36,3 |
| Sinan Oğan | 58 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 829, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %60,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 453 | 60,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 298 | 39,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 828, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %44,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %21,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 339 | 44,0 |
| CHP | 169 | 21,9 |
| AK PARTİ | 138 | 17,9 |
| İYİ PARTİ | 75 | 9,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,3 |
| AP | 2 | 0,3 |
| TİP | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |