Taşköprü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Taşköprü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 87 kişi (TÜİK).
Taşköprü Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taşköprü Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taşköprü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 87 kişidir. 2013 yılında 122 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %32,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 3,022 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 87 |
Taşköprü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Taşköprü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 87 kişidir. 2013 yılında 122 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,7 azaldı.
Taşköprü Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Taşköprü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 87 | 2,4 |
| 2021 | 85 | -5,6 |
| 2020 | 90 | -11,8 |
| 2019 | 102 | 2,0 |
| 2018 | 100 | 4,2 |
| 2017 | 96 | 4,3 |
| 2016 | 92 | -24,0 |
| 2015 | 121 | 8,0 |
| 2014 | 112 | -8,2 |
| 2013 | 122 | - |
Taşköprü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taşköprü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taşköprü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %46,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %37,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 32 | 46,4 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 26 | 37,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 10,1 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 2,9 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 1,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %32,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %31,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 23 | 32,9 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 22 | 31,4 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 19 | 27,1 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 5 | 7,1 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %37,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 26 | 37,1 |
| MHP | 20 | 28,6 |
| İYİ PARTİ | 14 | 20,0 |
| MEMLEKET | 5 | 7,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,9 |
| DSP | 1 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
| TKP | 1 | 1,4 |
Taşköprü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taşköprü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 81, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %36,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %33,8 ile Sinan Oğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 36,6 |
| Sinan Oğan | 24 | 33,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 19 | 26,8 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 81, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %58,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40 | 58,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 41,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 81, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %25,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 18 | 25,0 |
| CHP | 17 | 23,6 |
| MHP | 13 | 18,1 |
| İYİ PARTİ | 12 | 16,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 9,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,4 |
| MEMLEKET | 1 | 1,4 |