Yukarıbalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yukarıbalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 125 kişi (TÜİK).
Yukarıbalı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıbalı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıbalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 125 kişidir. 2013 yılında 146 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,8 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 13,298 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 125 |
Yukarıbalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarıbalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 125 kişidir. 2013 yılında 146 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,4 azaldı.
Yukarıbalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yukarıbalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 125 | 2,5 |
| 2021 | 122 | 0,8 |
| 2020 | 121 | 1,7 |
| 2019 | 119 | -4,8 |
| 2018 | 125 | 5,0 |
| 2017 | 119 | 0,0 |
| 2016 | 119 | -7,0 |
| 2015 | 128 | -3,8 |
| 2014 | 133 | -8,9 |
| 2013 | 146 | - |
Yukarıbalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıbalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıbalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %58,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 57 | 58,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 20 | 20,4 |
| Nazif Kara | DP | 4 | 4,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 3,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 3,1 |
| Selma Gürkan | EMEP | 3 | 3,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 3,1 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 2 | 2,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 1,0 |
| Diğer (1) | 1 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %40,8 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %17,4 ile İsa Söğüt (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 40 | 40,8 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 17 | 17,4 |
| Şükrü Erdem | CHP | 16 | 16,3 |
| Hayati İbiş | DP | 6 | 6,1 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 4,1 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 3 | 3,1 |
| Hatice Güneri | HKP | 3 | 3,1 |
| Necip Albayrak | BTP | 2 | 2,0 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 2,0 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| Diğer (4) | 4 | 4,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %39,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %21,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 39 | 39,4 |
| İYİ PARTİ | 21 | 21,2 |
| CHP | 16 | 16,2 |
| DP | 5 | 5,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 3,0 |
| SAADET | 3 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,0 |
| BTP | 2 | 2,0 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 2,0 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 2,0 |
| Diğer (4) | 4 | 4,0 |
Yukarıbalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıbalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %85,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 85 | 85,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 13,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %85,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 86 | 85,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 14,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %67,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 63 | 67,0 |
| MHP | 13 | 13,8 |
| İYİ PARTİ | 9 | 9,6 |
| CHP | 4 | 4,3 |
| AP | 2 | 2,1 |
| HAK-PAR | 1 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| Bağımsız | 1 | 1,1 |