İrfaniye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı İrfaniye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.144 kişi (TÜİK).
İrfaniye Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İrfaniye Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İrfaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.144 kişidir. 2007 yılında 1.189 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %3,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,8 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İrfaniye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İrfaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.144 kişidir. 2007 yılında 1.189 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %3,8 azaldı.
İrfaniye Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İrfaniye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.144 | 0,3 |
| 2021 | 1.141 | -1,0 |
| 2020 | 1.153 | 0,6 |
| 2019 | 1.146 | 0,5 |
| 2018 | 1.140 | 0,3 |
| 2017 | 1.137 | -0,8 |
| 2016 | 1.146 | -2,0 |
| 2015 | 1.169 | -0,8 |
| 2014 | 1.178 | 1,4 |
| 2013 | 1.162 | -1,0 |
| 2012 | 1.174 | -3,8 |
| 2011 | 1.221 | -2,0 |
| 2010 | 1.246 | -1,1 |
| 2009 | 1.260 | -0,2 |
| 2008 | 1.263 | 6,2 |
| 2007 | 1.189 | - |
İrfaniye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İrfaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İrfaniye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 902, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %64,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %26,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 482 | 64,3 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 202 | 26,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 18 | 2,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 17 | 2,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,3 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 6 | 0,8 |
| Nazif Kara | DP | 4 | 0,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 0,5 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 902, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %62,8 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 463 | 62,8 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 203 | 27,5 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 19 | 2,6 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 17 | 2,3 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,9 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 7 | 0,9 |
| Nilüfer Akçakoca Demir | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,9 |
| Feride Çınarkes | DSP | 2 | 0,3 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Gülsev Dirik | TKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 902, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %64,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 477 | 64,7 |
| AK PARTİ | 186 | 25,2 |
| İYİ PARTİ | 19 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,9 |
| DEM Parti | 6 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| Bağımsız | 3 | 0,4 |
| DSP | 2 | 0,3 |
| GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 7 | 1,0 |
İrfaniye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İrfaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 875, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %49,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 386 | 49,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 337 | 43,0 |
| Sinan Oğan | 54 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 7 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 875, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %53,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 398 | 53,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 353 | 47,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 875, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %36,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 279 | 36,1 |
| CHP | 259 | 33,5 |
| İYİ PARTİ | 92 | 11,9 |
| MHP | 39 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 29 | 3,8 |
| MEMLEKET | 14 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 1,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 1,0 |
| GENÇPARTİ | 5 | 0,7 |
| BBP | 5 | 0,7 |
| Diğer (9) | 19 | 2,5 |