Çivili Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Çivili Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 244 kişi (TÜİK).
Çivili Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çivili Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çivili Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 244 kişidir. 2013 yılında 228 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,8 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çivili Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çivili Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 244 kişidir. 2013 yılında 228 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,0 arttı.
Çivili Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çivili Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 244 | 7,5 |
| 2021 | 227 | -1,3 |
| 2020 | 230 | -5,3 |
| 2019 | 243 | 2,1 |
| 2018 | 238 | 6,7 |
| 2017 | 223 | 4,7 |
| 2016 | 213 | -2,3 |
| 2015 | 218 | 1,9 |
| 2014 | 214 | -6,1 |
| 2013 | 228 | - |
Çivili Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çivili Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çivili Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 264, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %71,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %15,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 168 | 71,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 36 | 15,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 13 | 5,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 10 | 4,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,4 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 264, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %69,8 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,7 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 162 | 69,8 |
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 48 | 20,7 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 9 | 3,9 |
| Vildan Koç | CHP | 6 | 2,6 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 4 | 1,7 |
| Muhammed Ufukcan Kaçmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Ömer Din | SAADET | 1 | 0,4 |
| Aslan İnceyürek | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 264, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %73,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 171 | 73,1 |
| İYİ PARTİ | 27 | 11,5 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 4,7 |
| CHP | 10 | 4,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 2,6 |
| SAADET | 4 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,4 |
Çivili Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çivili Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 239, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %85,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 184 | 85,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 12,6 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 239, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %86,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 195 | 86,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 13,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 239, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %72,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 150 | 72,5 |
| İYİ PARTİ | 17 | 8,2 |
| MHP | 13 | 6,3 |
| CHP | 13 | 6,3 |
| HAK-PAR | 4 | 1,9 |
| BBP | 3 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |
| AP | 1 | 0,5 |