Emir Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Emir Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 99 kişi (TÜİK).
Emir Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Emir Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Emir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 99 kişidir. 2013 yılında 120 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,2 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Emir Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Emir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 99 kişidir. 2013 yılında 120 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,5 azaldı.
Emir Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Emir Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 99 | 3,1 |
| 2021 | 96 | 6,7 |
| 2020 | 90 | 0,0 |
| 2019 | 90 | 0,0 |
| 2018 | 90 | -7,2 |
| 2017 | 97 | 4,3 |
| 2016 | 93 | -5,1 |
| 2015 | 98 | -6,7 |
| 2014 | 105 | -12,5 |
| 2013 | 120 | - |
Emir Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Emir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Emir Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %102,2. En çok oyu %51,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,8 ile Yüksel Selçuk Türkoğlu (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 43 | 51,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 25 | 29,8 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 10 | 11,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 3,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,6 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %101,1. En çok oyu %51,2 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,9 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 43 | 51,2 |
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 36 | 42,9 |
| Vildan Koç | CHP | 3 | 3,6 |
| Muhammed Ufukcan Kaçmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| Süleyman Dinç | BTP | 1 | 1,2 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %101,1. En çok oyu %47,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %45,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 39 | 47,0 |
| İYİ PARTİ | 38 | 45,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,4 |
| BTP | 2 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| SAADET | 1 | 1,2 |
Emir Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Emir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %102,3. En çok oyu %85,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 71 | 85,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 6,0 |
| Sinan Oğan | 5 | 6,0 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %93,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 77 | 93,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 6,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %102,3. En çok oyu %71,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 59 | 71,1 |
| MHP | 7 | 8,4 |
| İYİ PARTİ | 7 | 8,4 |
| CHP | 2 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,4 |
| MİLLET | 1 | 1,2 |
| BBP | 1 | 1,2 |
| ANAP | 1 | 1,2 |
| AP | 1 | 1,2 |