Orta Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Orta Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 146 kişi (TÜİK).
Orta Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Orta Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Orta Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 146 kişidir. 2013 yılında 148 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,7 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Orta Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Orta Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 146 kişidir. 2013 yılında 148 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,4 azaldı.
Orta Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Orta Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 146 | 0,7 |
| 2021 | 145 | 5,1 |
| 2020 | 138 | 1,5 |
| 2019 | 136 | 0,7 |
| 2018 | 135 | -0,7 |
| 2017 | 136 | -0,7 |
| 2016 | 137 | 2,2 |
| 2015 | 134 | 1,5 |
| 2014 | 132 | -10,8 |
| 2013 | 148 | - |
Orta Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Orta Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Orta Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %63,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 75 | 63,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 35 | 29,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 4,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,8 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,8 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %48,7 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,2 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 57 | 48,7 |
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 47 | 40,2 |
| Vildan Koç | CHP | 10 | 8,6 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 2 | 1,7 |
| Songül Doğan | HKP | 1 | 0,8 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %52,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 58 | 52,2 |
| İYİ PARTİ | 34 | 30,6 |
| CHP | 13 | 11,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 3,6 |
| DSP | 1 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
Orta Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Orta Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %72,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 93 | 72,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 23,3 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %76,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 100 | 76,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 23,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %63,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 82 | 63,6 |
| CHP | 20 | 15,5 |
| İYİ PARTİ | 12 | 9,3 |
| MHP | 9 | 7,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
| MİLLET | 1 | 0,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,8 |