Narlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhangazi, Bursa)
Bursa ili Orhangazi ilçesine bağlı Narlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 847 kişi (TÜİK).
Narlıca Mahallesi, Bursa ilinin Orhangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Narlıca Mahallesi'nin haritası, Orhangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Narlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 847 kişidir. 2013 yılında 1.128 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,5 ile Bekir Aydın (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Narlıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Narlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 847 kişidir. 2013 yılında 1.128 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,9 azaldı.
Narlıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Narlıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 847 | -3,2 |
| 2021 | 875 | -1,9 |
| 2020 | 892 | -3,4 |
| 2019 | 923 | 0,0 |
| 2018 | 923 | -4,1 |
| 2017 | 962 | -1,7 |
| 2016 | 979 | -2,6 |
| 2015 | 1.005 | -5,2 |
| 2014 | 1.060 | -6,0 |
| 2013 | 1.128 | - |
Narlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Narlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Narlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 734, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %46,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 263 | 46,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 241 | 42,4 |
| Nazif Kara | DP | 35 | 6,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 11 | 1,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 10 | 1,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 0,3 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Orhangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 734, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %40,5 ile Bekir Aydın (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu (DP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bekir Aydın | AK PARTİ | 230 | 40,5 |
| Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu | DP | 121 | 21,3 |
| Şaban Çetin Çoklar | CHP | 110 | 19,4 |
| Hilal Önder Bağsar | MİLLET | 52 | 9,2 |
| İsmail Kaya | İYİ PARTİ | 23 | 4,0 |
| Ahmet Yavuz | YENİDEN REFAH | 13 | 2,3 |
| Nurdan Bilgin | DSP | 5 | 0,9 |
| Muhammet Ali Varlı | BTP | 5 | 0,9 |
| Emrah Yaşar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| Orhan Hayri Şener | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Diğer (2) | 3 | 0,5 |
Orhangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 734, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %41,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,0 ile DP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 234 | 41,3 |
| DP | 136 | 24,0 |
| CHP | 131 | 23,1 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 22 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,9 |
| BTP | 4 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,5 |
| DSP | 3 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Narlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Narlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 736, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %65,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 435 | 65,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 180 | 26,9 |
| Sinan Oğan | 51 | 7,6 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 736, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %66,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 433 | 66,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 221 | 33,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 736, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %43,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 289 | 43,9 |
| MHP | 117 | 17,8 |
| İYİ PARTİ | 96 | 14,6 |
| CHP | 94 | 14,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 1,8 |
| MEMLEKET | 9 | 1,4 |
| BBP | 5 | 0,8 |
| AB | 3 | 0,5 |
| ANAP | 3 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |