Ebu İshak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Ebu İshak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 990 kişi (TÜİK).
Ebu İshak Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ebu İshak Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ebu İshak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 990 kişidir. 2007 yılında 1.849 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,8 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ebu İshak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ebu İshak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 990 kişidir. 2007 yılında 1.849 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,5 azaldı.
Ebu İshak Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ebu İshak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 990 | -2,4 |
| 2021 | 1.014 | -7,4 |
| 2020 | 1.095 | -0,5 |
| 2019 | 1.101 | -3,6 |
| 2018 | 1.142 | -5,6 |
| 2017 | 1.210 | -0,4 |
| 2016 | 1.215 | -4,7 |
| 2015 | 1.275 | -1,1 |
| 2014 | 1.289 | -7,6 |
| 2013 | 1.395 | -14,9 |
| 2012 | 1.640 | -14,0 |
| 2011 | 1.908 | -6,0 |
| 2010 | 2.029 | -1,0 |
| 2009 | 2.049 | 0,9 |
| 2008 | 2.030 | 9,8 |
| 2007 | 1.849 | - |
Ebu İshak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ebu İshak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ebu İshak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 721, sandığa gidenlerin oranı %78,4. En çok oyu %48,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %43,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 260 | 48,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 233 | 43,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 15 | 2,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 9 | 1,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,2 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 721, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %44,8 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %44,2 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 244 | 44,8 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 241 | 44,2 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 16 | 2,9 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 13 | 2,4 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 11 | 2,0 |
| Kerim Bulut | SAADET | 7 | 1,3 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 4 | 0,7 |
| Haluk Bilgin | MİLLET | 2 | 0,4 |
| Hayati Pamuk | Bağımsız | 2 | 0,4 |
| Mehmet Seskir | DSP | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,7 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 721, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %44,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %43,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 240 | 44,3 |
| AK PARTİ | 237 | 43,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 2,6 |
| İYİ PARTİ | 11 | 2,0 |
| SAADET | 6 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,7 |
| MEMLEKET | 4 | 0,7 |
| BTP | 2 | 0,4 |
| DSP | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,7 |
Ebu İshak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ebu İshak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 734, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %54,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 342 | 54,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 238 | 38,1 |
| Sinan Oğan | 43 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 734, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %57,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 345 | 57,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 258 | 42,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 734, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %43,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 269 | 43,5 |
| CHP | 138 | 22,3 |
| İYİ PARTİ | 94 | 15,2 |
| MHP | 41 | 6,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 2,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 9 | 1,4 |
| MEMLEKET | 6 | 1,0 |
| TİP | 5 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,7 |
| Diğer (8) | 14 | 2,3 |