Güneybudaklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Güneybudaklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 361 kişi (TÜİK).
Güneybudaklar Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güneybudaklar Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güneybudaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 361 kişidir. 2013 yılında 381 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,4 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Güneybudaklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güneybudaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 361 kişidir. 2013 yılında 381 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,2 azaldı.
Güneybudaklar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Güneybudaklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 361 | -5,2 |
| 2021 | 381 | -1,0 |
| 2020 | 385 | -0,5 |
| 2019 | 387 | -6,7 |
| 2018 | 415 | 17,2 |
| 2017 | 354 | -0,8 |
| 2016 | 357 | 4,4 |
| 2015 | 342 | -1,4 |
| 2014 | 347 | -8,9 |
| 2013 | 381 | - |
Güneybudaklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güneybudaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güneybudaklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 315, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %55,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,3 ile Sedat Yalçın (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 161 | 55,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 73 | 25,3 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 43 | 14,9 |
| Nazif Kara | DP | 3 | 1,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Zafer Sicimoğlu | ADP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 315, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %55,4 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,2 ile Mehmet Seskir (DSP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 154 | 55,4 |
| Mehmet Seskir | DSP | 70 | 25,2 |
| Erkan Aydın | CHP | 47 | 16,9 |
| Kerim Bulut | SAADET | 3 | 1,1 |
| Önder Ersoy | DP | 2 | 0,7 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Rıza Türkmendağ | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 315, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %53,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,1 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 146 | 53,1 |
| YENİDEN REFAH | 69 | 25,1 |
| CHP | 46 | 16,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 2,2 |
| DP | 2 | 0,7 |
| SAADET | 2 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| DSP | 1 | 0,4 |
Güneybudaklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güneybudaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 318, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %81,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 239 | 81,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 15,0 |
| Sinan Oğan | 8 | 2,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 318, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %83,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 245 | 83,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 48 | 16,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 318, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %61,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 183 | 61,4 |
| YENİDEN REFAH | 38 | 12,8 |
| CHP | 30 | 10,1 |
| İYİ PARTİ | 17 | 5,7 |
| MHP | 16 | 5,4 |
| BBP | 4 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| AB | 2 | 0,7 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| AP | 1 | 0,3 |