İnkaya Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı İnkaya Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 723 kişi (TÜİK).
İnkaya Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İnkaya Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İnkaya Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 723 kişidir. 2007 yılında 575 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,6 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
İnkaya Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İnkaya Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 723 kişidir. 2007 yılında 575 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,7 arttı.
İnkaya Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İnkaya Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 723 | 1,0 |
| 2021 | 716 | 2,0 |
| 2020 | 702 | 5,4 |
| 2019 | 666 | 3,1 |
| 2018 | 646 | 0,3 |
| 2017 | 644 | -3,7 |
| 2016 | 669 | -1,2 |
| 2015 | 677 | -3,6 |
| 2014 | 702 | 1,3 |
| 2013 | 693 | 3,6 |
| 2012 | 669 | 2,3 |
| 2011 | 654 | 3,6 |
| 2010 | 631 | 0,0 |
| 2009 | 631 | 3,6 |
| 2008 | 609 | 5,9 |
| 2007 | 575 | - |
İnkaya Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İnkaya Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İnkaya Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %45,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 203 | 45,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 191 | 42,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 20 | 4,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 8 | 1,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 7 | 1,6 |
| Nazif Kara | DP | 5 | 1,1 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,2 |
| Mehmet Emin Türkmen | TKH | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %48,6 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 215 | 48,6 |
| Erkan Aydın | CHP | 167 | 37,8 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 19 | 4,3 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 15 | 3,4 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,5 |
| Kerim Bulut | SAADET | 6 | 1,4 |
| Önder Ersoy | DP | 4 | 0,9 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Rayif Yiğit | TKP | 1 | 0,2 |
| Ferhat Tan | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %47,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %37,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 209 | 47,4 |
| CHP | 164 | 37,2 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 4,5 |
| İYİ PARTİ | 17 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 3,4 |
| SAADET | 6 | 1,4 |
| DP | 5 | 1,1 |
| MİLLET | 2 | 0,5 |
| DEM Parti | 1 | 0,2 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
İnkaya Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İnkaya Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 588, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %58,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 318 | 58,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 185 | 34,0 |
| Sinan Oğan | 39 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 588, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 331 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 210 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 588, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %41,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 221 | 41,0 |
| CHP | 123 | 22,8 |
| MHP | 70 | 13,0 |
| İYİ PARTİ | 61 | 11,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,0 |
| BBP | 10 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 1,7 |
| GENÇPARTİ | 8 | 1,5 |
| MEMLEKET | 5 | 0,9 |
| TİP | 5 | 0,9 |
| Diğer (8) | 10 | 1,9 |