Çayırlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Çayırlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 351 kişi (TÜİK).
Çayırlı Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çayırlı Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çayırlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 351 kişidir. 2013 yılında 427 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,5 ile Davut Aydın (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çayırlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çayırlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 351 kişidir. 2013 yılında 427 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,8 azaldı.
Çayırlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çayırlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 351 | -0,8 |
| 2021 | 354 | -1,4 |
| 2020 | 359 | 1,4 |
| 2019 | 354 | -0,3 |
| 2018 | 355 | -1,7 |
| 2017 | 361 | -6,7 |
| 2016 | 387 | -3,7 |
| 2015 | 402 | -4,5 |
| 2014 | 421 | -1,4 |
| 2013 | 427 | - |
Çayırlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çayırlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çayırlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %64,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %13,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 168 | 64,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 34 | 13,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 29 | 11,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 19 | 7,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 7 | 2,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,4 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %45,5 ile Davut Aydın (MHP) aldı, ikinci sırada %32,4 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Davut Aydın | MHP | 111 | 45,5 |
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 79 | 32,4 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 29 | 11,9 |
| Sadi Aktaş | CHP | 9 | 3,7 |
| Karyağdı Berkeli | SAADET | 9 | 3,7 |
| Halil Derhan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Şaban Ek | MİLLET | 2 | 0,8 |
| Bülent Özgan | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Gülistan Çelik | HKP | 1 | 0,4 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %50,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %26,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 124 | 50,0 |
| İYİ PARTİ | 65 | 26,2 |
| YENİDEN REFAH | 32 | 12,9 |
| CHP | 10 | 4,0 |
| SAADET | 9 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| TİP | 1 | 0,4 |
Çayırlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çayırlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 310, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %82,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 235 | 82,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 11,6 |
| Sinan Oğan | 16 | 5,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 310, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %85,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 241 | 85,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 14,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 310, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %63,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 181 | 63,5 |
| İYİ PARTİ | 25 | 8,8 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 8,4 |
| MHP | 23 | 8,1 |
| CHP | 14 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,5 |
| BBP | 5 | 1,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |