Marmaracık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Marmaracık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 418 kişi (TÜİK).
Marmaracık Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Marmaracık Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Marmaracık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 418 kişidir. 2013 yılında 434 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,5 ile Sadi Aktaş (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Marmaracık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Marmaracık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 418 kişidir. 2013 yılında 434 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,7 azaldı.
Marmaracık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Marmaracık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 418 | -1,4 |
| 2021 | 424 | -2,8 |
| 2020 | 436 | -2,5 |
| 2019 | 447 | -6,5 |
| 2018 | 478 | 22,9 |
| 2017 | 389 | 0,0 |
| 2016 | 389 | -4,9 |
| 2015 | 409 | -1,7 |
| 2014 | 416 | -4,1 |
| 2013 | 434 | - |
Marmaracık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Marmaracık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Marmaracık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 351, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %55,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %31,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 167 | 55,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 94 | 31,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 17 | 5,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 10 | 3,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,3 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 351, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %40,5 ile Sadi Aktaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,0 ile Davut Aydın (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Sadi Aktaş | CHP | 120 | 40,5 |
| Davut Aydın | MHP | 80 | 27,0 |
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 65 | 22,0 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 16 | 5,4 |
| Halil Derhan | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,7 |
| İsmail Doğru | DP | 3 | 1,0 |
| Karyağdı Berkeli | SAADET | 3 | 1,0 |
| Gülistan Çelik | HKP | 2 | 0,7 |
| Fırat Aytekin | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Şaban Ek | MİLLET | 1 | 0,3 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 351, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %49,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 144 | 49,7 |
| MHP | 67 | 23,1 |
| İYİ PARTİ | 44 | 15,2 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 6,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,4 |
| SAADET | 4 | 1,4 |
| DEM Parti | 2 | 0,7 |
| TKP | 2 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |
Marmaracık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Marmaracık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 341, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %53,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 167 | 53,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 122 | 39,4 |
| Sinan Oğan | 18 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 342, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %54,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 161 | 54,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 135 | 45,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 341, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %40,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 125 | 40,5 |
| CHP | 75 | 24,3 |
| İYİ PARTİ | 33 | 10,7 |
| MHP | 22 | 7,1 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 5,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 3,9 |
| MEMLEKET | 7 | 2,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 1,0 |
| TKP | 2 | 0,7 |
| AP | 2 | 0,7 |
| Diğer (4) | 4 | 1,3 |