Terziler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Terziler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 750 kişi (TÜİK).
Terziler Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Terziler Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Terziler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 750 kişidir. 2013 yılında 881 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,6 ile Davut Aydın (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Terziler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Terziler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 750 kişidir. 2013 yılında 881 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,9 azaldı.
Terziler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Terziler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 750 | 0,9 |
| 2021 | 743 | -3,4 |
| 2020 | 769 | -1,3 |
| 2019 | 779 | -0,3 |
| 2018 | 781 | -3,6 |
| 2017 | 810 | -2,6 |
| 2016 | 832 | -2,6 |
| 2015 | 854 | -1,8 |
| 2014 | 870 | -1,2 |
| 2013 | 881 | - |
Terziler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Terziler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Terziler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 644, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %57,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 330 | 57,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 147 | 25,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 44 | 7,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 40 | 6,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 6 | 1,0 |
| Hasan Aydın | BTP | 3 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 3 | 0,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,2 |
| Zafer Sicimoğlu | ADP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 644, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %37,6 ile Davut Aydın (MHP) aldı, ikinci sırada %31,3 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Davut Aydın | MHP | 210 | 37,6 |
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 175 | 31,3 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 76 | 13,6 |
| Sadi Aktaş | CHP | 65 | 11,6 |
| Karyağdı Berkeli | SAADET | 21 | 3,8 |
| İsmail Koral | BTP | 3 | 0,5 |
| İsmail Doğru | DP | 3 | 0,5 |
| Hatice Çay | DSP | 1 | 0,2 |
| Asuman Tanju Hürcan | TKP | 1 | 0,2 |
| Gülistan Çelik | HKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,5 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 644, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %38,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 209 | 38,4 |
| İYİ PARTİ | 135 | 24,8 |
| YENİDEN REFAH | 80 | 14,7 |
| CHP | 74 | 13,6 |
| SAADET | 32 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| BTP | 3 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,4 |
| DP | 2 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Terziler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Terziler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 650, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %76,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 462 | 76,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 106 | 17,6 |
| Sinan Oğan | 31 | 5,1 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 650, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %81,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 483 | 81,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 113 | 19,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 650, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %49,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 288 | 49,1 |
| MHP | 122 | 20,8 |
| CHP | 63 | 10,8 |
| İYİ PARTİ | 41 | 7,0 |
| YENİDEN REFAH | 35 | 6,0 |
| AP | 8 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,4 |
| MEMLEKET | 4 | 0,7 |
| BBP | 3 | 0,5 |
| HKP | 3 | 0,5 |
| Diğer (3) | 4 | 0,7 |