Kaplıkaya Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yıldırım, Bursa)
Bursa ili Yıldırım ilçesine bağlı Kaplıkaya Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.657 kişi (TÜİK).
Kaplıkaya Mahallesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kaplıkaya Mahallesi'nin haritası, Yıldırım ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kaplıkaya Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.657 kişidir. 2007 yılında 3.607 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,5 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kaplıkaya Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kaplıkaya Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.657 kişidir. 2007 yılında 3.607 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,4 arttı.
Kaplıkaya Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kaplıkaya Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.657 | -1,3 |
| 2021 | 3.707 | -2,0 |
| 2020 | 3.782 | -0,8 |
| 2019 | 3.814 | 0,2 |
| 2018 | 3.808 | -0,8 |
| 2017 | 3.838 | -1,9 |
| 2016 | 3.914 | -1,9 |
| 2015 | 3.991 | -0,9 |
| 2014 | 4.026 | 1,5 |
| 2013 | 3.968 | -1,5 |
| 2012 | 4.030 | 0,8 |
| 2011 | 3.998 | 1,8 |
| 2010 | 3.926 | 4,2 |
| 2009 | 3.768 | 5,0 |
| 2008 | 3.588 | -0,5 |
| 2007 | 3.607 | - |
Kaplıkaya Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kaplıkaya Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kaplıkaya Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.836, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %61,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %26,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.359 | 61,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 589 | 26,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 72 | 3,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 66 | 3,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 51 | 2,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 19 | 0,9 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 8 | 0,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 6 | 0,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,3 |
| Ayhan Keser | TKP | 5 | 0,2 |
| Diğer (8) | 20 | 0,9 |
Yıldırım Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.836, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %52,5 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) aldı, ikinci sırada %30,0 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Önder Mutlu | CHP | 1.156 | 52,5 |
| Oktay Yılmaz | AK PARTİ | 660 | 30,0 |
| Ferit Gürsoy | ZAFER PARTİSİ | 128 | 5,8 |
| Nimetullah Narman | YENİDEN REFAH | 99 | 4,5 |
| Ayhan Özbek | İYİ PARTİ | 77 | 3,5 |
| Abdullah Kocamaz | SAADET | 17 | 0,8 |
| Mahkum Taş | DEM Parti | 12 | 0,6 |
| Ferhat Yıldırım | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,5 |
| Sercan Atakan | BTP | 7 | 0,3 |
| İsmail Özsoy | TKP | 6 | 0,3 |
| Diğer (9) | 27 | 1,3 |
Yıldırım Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.836, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %45,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 999 | 45,3 |
| AK PARTİ | 609 | 27,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 143 | 6,5 |
| GELECEK PARTİSİ | 132 | 6,0 |
| YENİDEN REFAH | 108 | 4,9 |
| İYİ PARTİ | 93 | 4,2 |
| DEM Parti | 22 | 1,0 |
| SAADET | 21 | 0,9 |
| MEMLEKET | 14 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 13 | 0,6 |
| Diğer (11) | 50 | 2,3 |
Kaplıkaya Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kaplıkaya Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.829, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %55,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.428 | 55,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 931 | 36,3 |
| Sinan Oğan | 199 | 7,8 |
| Muharrem İnce | 8 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.831, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %61,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.529 | 61,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 970 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.829, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %35,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 910 | 35,6 |
| AK PARTİ | 700 | 27,4 |
| İYİ PARTİ | 446 | 17,4 |
| MHP | 146 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 115 | 4,5 |
| YENİDEN REFAH | 70 | 2,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 69 | 2,7 |
| MEMLEKET | 36 | 1,4 |
| BBP | 19 | 0,7 |
| AP | 5 | 0,2 |
| Diğer (8) | 21 | 0,8 |