Millet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yıldırım, Bursa)
Bursa ili Yıldırım ilçesine bağlı Millet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 47.566 kişi (TÜİK).
Millet Mahallesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Millet Mahallesi'nin haritası, Yıldırım ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Millet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 47.566 kişidir. 2007 yılında 17.603 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %170,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,5 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Millet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Millet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 47.566 kişidir. 2007 yılında 17.603 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %170,2 arttı.
Millet Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Millet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 47.566 | 1,1 |
| 2021 | 47.046 | 1,6 |
| 2020 | 46.289 | 3,1 |
| 2019 | 44.879 | 5,0 |
| 2018 | 42.753 | 4,0 |
| 2017 | 41.107 | 6,3 |
| 2016 | 38.661 | 7,5 |
| 2015 | 35.972 | 10,4 |
| 2014 | 32.591 | 14,9 |
| 2013 | 28.375 | 16,3 |
| 2012 | 24.399 | 8,5 |
| 2011 | 22.484 | 6,7 |
| 2010 | 21.073 | 4,4 |
| 2009 | 20.188 | 6,3 |
| 2008 | 18.996 | 7,9 |
| 2007 | 17.603 | - |
Millet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Millet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Millet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 26.806, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %45,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %42,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 8.859 | 45,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 8.294 | 42,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1.123 | 5,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 440 | 2,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 356 | 1,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 202 | 1,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 109 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 55 | 0,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 46 | 0,2 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 25 | 0,1 |
| Diğer (17) | 142 | 0,7 |
Yıldırım Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 26.806, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %44,5 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,1 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oktay Yılmaz | AK PARTİ | 8.701 | 44,5 |
| Mehmet Önder Mutlu | CHP | 7.062 | 36,1 |
| Nimetullah Narman | YENİDEN REFAH | 1.400 | 7,2 |
| Ferit Gürsoy | ZAFER PARTİSİ | 872 | 4,5 |
| Ayhan Özbek | İYİ PARTİ | 702 | 3,6 |
| Abdullah Kocamaz | SAADET | 239 | 1,2 |
| Mahkum Taş | DEM Parti | 155 | 0,8 |
| İlker Kılıç | MEMLEKET | 80 | 0,4 |
| Ferhat Yıldırım | DEVA PARTİSİ | 73 | 0,4 |
| Sercan Atakan | BTP | 60 | 0,3 |
| Diğer (11) | 198 | 1,0 |
Yıldırım Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 26.806, sandığa gidenlerin oranı %76,3. En çok oyu %43,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 8.468 | 43,3 |
| CHP | 6.944 | 35,5 |
| YENİDEN REFAH | 1.495 | 7,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1.000 | 5,1 |
| İYİ PARTİ | 736 | 3,8 |
| SAADET | 276 | 1,4 |
| DEM Parti | 204 | 1,0 |
| MEMLEKET | 84 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 66 | 0,3 |
| BTP | 57 | 0,3 |
| Diğer (13) | 239 | 1,2 |
Millet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Millet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 26.671, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %57,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.618 | 57,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.790 | 32,9 |
| Sinan Oğan | 2.134 | 9,0 |
| Muharrem İnce | 113 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 26.687, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %61,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.982 | 61,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.840 | 38,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 26.671, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %44,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 10.576 | 44,9 |
| CHP | 4.781 | 20,3 |
| İYİ PARTİ | 2.749 | 11,7 |
| MHP | 1.858 | 7,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1.040 | 4,4 |
| YENİDEN REFAH | 988 | 4,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 503 | 2,1 |
| MEMLEKET | 351 | 1,5 |
| BBP | 198 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 85 | 0,4 |
| Diğer (13) | 270 | 1,1 |