Türkocağı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Türkocağı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.200 kişi (TÜİK).
Türkocağı Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Türkocağı Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Türkocağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.200 kişidir. 2007 yılında 1.406 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,3 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Türkocağı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Türkocağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.200 kişidir. 2007 yılında 1.406 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,7 azaldı.
Türkocağı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Türkocağı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.200 | -0,2 |
| 2021 | 1.203 | -1,3 |
| 2020 | 1.219 | -7,7 |
| 2019 | 1.320 | -9,9 |
| 2018 | 1.465 | -1,5 |
| 2017 | 1.487 | -3,8 |
| 2016 | 1.546 | 0,8 |
| 2015 | 1.534 | 5,4 |
| 2014 | 1.455 | 1,3 |
| 2013 | 1.436 | 0,8 |
| 2012 | 1.424 | -2,0 |
| 2011 | 1.453 | 4,3 |
| 2010 | 1.393 | -1,1 |
| 2009 | 1.408 | -0,4 |
| 2008 | 1.413 | 0,5 |
| 2007 | 1.406 | - |
Türkocağı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Türkocağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Türkocağı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 853, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %46,3 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %38,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 310 | 46,3 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 257 | 38,4 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 39 | 5,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 20 | 3,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 9 | 1,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 9 | 1,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 8 | 1,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,8 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 853, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %40,3 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %36,0 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 264 | 40,3 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 236 | 36,0 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 54 | 8,2 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 51 | 7,8 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,5 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 10 | 1,5 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 9 | 1,4 |
| Yakup Budak | SAADET | 9 | 1,4 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,5 |
| Said Ceylan | DP | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 7 | 1,1 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 853, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %41,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 267 | 41,3 |
| AK PARTİ | 231 | 35,7 |
| DEM Parti | 53 | 8,2 |
| İYİ PARTİ | 29 | 4,5 |
| HÜDA PAR | 14 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 2,0 |
| SAADET | 13 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 1,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,3 |
| MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Diğer (9) | 12 | 1,8 |
Türkocağı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Türkocağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 872, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %51,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 368 | 51,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 315 | 44,4 |
| Sinan Oğan | 25 | 3,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 873, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %56,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 393 | 56,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 302 | 43,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 872, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %32,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 230 | 32,7 |
| AK PARTİ | 220 | 31,2 |
| MHP | 65 | 9,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 65 | 9,2 |
| İYİ PARTİ | 64 | 9,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 2,7 |
| TİP | 15 | 2,1 |
| MEMLEKET | 6 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,6 |
| BBP | 3 | 0,4 |
| Diğer (4) | 7 | 1,0 |