Turnalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Turnalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 16 kişi (TÜİK).
Turnalı Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Turnalı Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Turnalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16 kişidir. 2013 yılında 16 olan nüfus, 2013–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %73,3 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 26,287 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 16 |
Turnalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Turnalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16 kişidir. 2013 yılında 16 olan nüfus, 2013–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı.
Turnalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Turnalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 16 | 6,7 |
| 2021 | 15 | 0,0 |
| 2020 | 15 | -31,8 |
| 2019 | 22 | 10,0 |
| 2018 | 20 | 33,3 |
| 2017 | 15 | 15,4 |
| 2016 | 13 | -23,5 |
| 2015 | 17 | 6,2 |
| 2014 | 16 | 0,0 |
| 2013 | 16 | - |
Turnalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Turnalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Turnalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13, sandığa gidenlerin oranı %123,1. En çok oyu %68,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 11 | 68,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 5 | 31,2 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13, sandığa gidenlerin oranı %123,1. En çok oyu %73,3 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,7 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 11 | 73,3 |
| Coşkun Ünal | CHP | 4 | 26,7 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13, sandığa gidenlerin oranı %123,1. En çok oyu %73,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 11 | 73,3 |
| CHP | 3 | 20,0 |
| İYİ PARTİ | 1 | 6,7 |
Turnalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Turnalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 17, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %82,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14 | 82,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3 | 17,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 17, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %85,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12 | 85,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2 | 14,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 17, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %35,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 6 | 35,3 |
| MHP | 6 | 35,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 17,6 |
| MEMLEKET | 1 | 5,9 |
| CHP | 1 | 5,9 |