Tuzla Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Tuzla Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.394 kişi (TÜİK).
Tuzla Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tuzla Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tuzla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.394 kişidir. 2007 yılında 1.626 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,9 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 54,019 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.394 |
Tuzla Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tuzla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.394 kişidir. 2007 yılında 1.626 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,3 azaldı.
Tuzla Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tuzla Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.394 | -1,5 |
| 2021 | 1.415 | 5,8 |
| 2020 | 1.338 | -2,1 |
| 2019 | 1.367 | -4,5 |
| 2018 | 1.431 | -2,9 |
| 2017 | 1.473 | -0,5 |
| 2016 | 1.480 | -4,0 |
| 2015 | 1.542 | -0,4 |
| 2014 | 1.548 | 2,5 |
| 2013 | 1.510 | -4,5 |
| 2012 | 1.581 | -5,2 |
| 2011 | 1.668 | 1,3 |
| 2010 | 1.647 | 1,0 |
| 2009 | 1.631 | 1,2 |
| 2008 | 1.611 | -0,9 |
| 2007 | 1.626 | - |
Tuzla Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tuzla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tuzla Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.065, sandığa gidenlerin oranı %78,9. En çok oyu %56,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 446 | 56,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 283 | 35,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 28 | 3,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 9 | 1,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 8 | 1,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.065, sandığa gidenlerin oranı %78,8. En çok oyu %56,9 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %32,1 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 438 | 56,9 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 247 | 32,1 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 47 | 6,1 |
| Avni Yıldırım | İYİ PARTİ | 12 | 1,6 |
| Mustafa Erbek | DEM Parti | 8 | 1,0 |
| Mahmut Celal Ünsal | MEMLEKET | 5 | 0,7 |
| Önder İldeş | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Gülpare Barışkan | TKP | 2 | 0,3 |
| Fahri Tuna | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Şükran Doğan | EMEP | 2 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.065, sandığa gidenlerin oranı %78,8. En çok oyu %53,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 408 | 53,5 |
| AK PARTİ | 269 | 35,3 |
| YENİDEN REFAH | 45 | 5,9 |
| İYİ PARTİ | 17 | 2,2 |
| DEVA PARTİSİ | 7 | 0,9 |
| MEMLEKET | 4 | 0,5 |
| GELECEK PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,4 |
| TİP | 2 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Tuzla Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tuzla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.072, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %61,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 550 | 61,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 286 | 32,0 |
| Sinan Oğan | 50 | 5,6 |
| Muharrem İnce | 7 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.073, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %65,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 561 | 65,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 302 | 35,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.072, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %41,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 360 | 41,0 |
| CHP | 159 | 18,1 |
| MHP | 157 | 17,9 |
| İYİ PARTİ | 90 | 10,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 28 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 27 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 1,7 |
| MEMLEKET | 9 | 1,0 |
| BBP | 7 | 0,8 |
| AP | 5 | 0,6 |
| Diğer (4) | 6 | 0,7 |