Üçevler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Üçevler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 498 kişi (TÜİK).
Üçevler Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Üçevler Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Üçevler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 498 kişidir. 2007 yılında 938 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,6 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Üçevler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Üçevler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 498 kişidir. 2007 yılında 938 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,9 azaldı.
Üçevler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Üçevler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 498 | -2,4 |
| 2021 | 510 | -4,3 |
| 2020 | 533 | -1,3 |
| 2019 | 540 | -10,4 |
| 2018 | 603 | -5,0 |
| 2017 | 635 | -4,4 |
| 2016 | 664 | -4,9 |
| 2015 | 698 | -3,6 |
| 2014 | 724 | -2,7 |
| 2013 | 744 | -4,4 |
| 2012 | 778 | -0,1 |
| 2011 | 779 | -7,4 |
| 2010 | 841 | -4,0 |
| 2009 | 876 | -5,6 |
| 2008 | 928 | -1,1 |
| 2007 | 938 | - |
Üçevler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Üçevler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Üçevler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 438, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %63,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 233 | 63,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 114 | 31,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 5 | 1,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 438, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %60,6 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %31,9 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 226 | 60,6 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 119 | 31,9 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 7 | 1,9 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 6 | 1,6 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 6 | 1,6 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| Hakan Sarıbıyık | BTP | 2 | 0,5 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Ayhan Taşçı | YTP | 1 | 0,3 |
| Emre Turan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 438, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %51,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 190 | 51,8 |
| AK PARTİ | 118 | 32,1 |
| Bağımsız | 31 | 8,4 |
| SAADET | 9 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,4 |
| DEM Parti | 5 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,1 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| YTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Üçevler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Üçevler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 429, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %50,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 193 | 50,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 178 | 46,4 |
| Sinan Oğan | 13 | 3,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 429, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %55,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 216 | 55,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 44,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 429, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %35,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 138 | 35,8 |
| AK PARTİ | 137 | 35,5 |
| İYİ PARTİ | 44 | 11,4 |
| MHP | 25 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,8 |
| MEMLEKET | 5 | 1,3 |
| BBP | 5 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 1,3 |
| AP | 3 | 0,8 |
| Diğer (5) | 6 | 1,6 |