Ücret Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Ücret Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 377 kişi (TÜİK).
Ücret Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ücret Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ücret Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 377 kişidir. 2007 yılında 529 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,6 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Ücret Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ücret Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 377 kişidir. 2007 yılında 529 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,7 azaldı.
Ücret Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ücret Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 377 | 18,9 |
| 2021 | 317 | -7,0 |
| 2020 | 341 | -11,0 |
| 2019 | 383 | -9,2 |
| 2018 | 422 | 32,3 |
| 2017 | 319 | -2,4 |
| 2016 | 327 | -6,0 |
| 2015 | 348 | -9,4 |
| 2014 | 384 | -2,3 |
| 2013 | 393 | 4,2 |
| 2012 | 377 | -7,1 |
| 2011 | 406 | -8,6 |
| 2010 | 444 | -9,0 |
| 2009 | 488 | -27,7 |
| 2008 | 675 | 27,6 |
| 2007 | 529 | - |
Ücret Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ücret Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ücret Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 575, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %62,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 338 | 62,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 167 | 30,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 16 | 3,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 12 | 2,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 0,7 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,2 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 575, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %42,6 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,6 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 231 | 42,6 |
| Veysel Alkan | CHP | 220 | 40,6 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 39 | 7,2 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 25 | 4,6 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 12 | 2,2 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 6 | 1,1 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 3 | 0,6 |
| Perihan Karagöllü | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| İsmail Dayı | DSP | 1 | 0,2 |
| Muzaffer Ademi | BTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 575, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %46,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 248 | 46,4 |
| AK PARTİ | 210 | 39,2 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 4,5 |
| İYİ PARTİ | 22 | 4,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 3,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,8 |
| SAADET | 3 | 0,6 |
| BTP | 2 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Ücret Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ücret Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 376, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %53,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 183 | 53,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 126 | 36,8 |
| Sinan Oğan | 33 | 9,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 377, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %55,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 177 | 55,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 145 | 45,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 376, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %28,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 98 | 28,7 |
| MHP | 75 | 22,0 |
| CHP | 68 | 19,9 |
| İYİ PARTİ | 63 | 18,5 |
| BBP | 11 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,6 |
| MEMLEKET | 6 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,9 |
| AB | 2 | 0,6 |
| AP | 2 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |