Ulubey Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Ulubey Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.544 kişi (TÜİK).
Ulubey Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ulubey Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ulubey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.544 kişidir. 2007 yılında 7.967 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %43,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,3 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Ulubey Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ulubey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.544 kişidir. 2007 yılında 7.967 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %43,0 azaldı.
Ulubey Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ulubey Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.544 | 5,5 |
| 2021 | 4.309 | 0,8 |
| 2020 | 4.274 | -1,2 |
| 2019 | 4.325 | -10,5 |
| 2018 | 4.835 | -17,3 |
| 2017 | 5.849 | -19,1 |
| 2016 | 7.227 | -19,7 |
| 2015 | 9.002 | -19,3 |
| 2014 | 11.150 | -11,6 |
| 2013 | 12.619 | 144,9 |
| 2012 | 5.152 | -8,7 |
| 2011 | 5.643 | -9,9 |
| 2010 | 6.261 | -7,6 |
| 2009 | 6.779 | -10,4 |
| 2008 | 7.563 | -5,1 |
| 2007 | 7.967 | - |
Ulubey Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ulubey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ulubey Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.590, sandığa gidenlerin oranı %76,2. En çok oyu %49,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.297 | 49,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 1.069 | 40,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 121 | 4,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 53 | 2,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 25 | 1,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 13 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 12 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 4 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 3 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 3 | 0,1 |
| Diğer (9) | 14 | 0,5 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.590, sandığa gidenlerin oranı %76,3. En çok oyu %54,3 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,6 ile Ramazan Değerli (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 1.411 | 54,3 |
| Ramazan Değerli | CHP | 770 | 29,6 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 181 | 7,0 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 98 | 3,8 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 35 | 1,4 |
| Emanullah Koca | SAADET | 24 | 0,9 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 17 | 0,7 |
| Kadriye Esra Aygün | DEVA PARTİSİ | 10 | 0,4 |
| Bayram Güzel | BTP | 9 | 0,3 |
| Hatice Taştan | ANAP | 8 | 0,3 |
| Diğer (13) | 36 | 1,4 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.590, sandığa gidenlerin oranı %76,3. En çok oyu %52,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.354 | 52,4 |
| CHP | 779 | 30,1 |
| YENİDEN REFAH | 187 | 7,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 120 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 35 | 1,4 |
| SAADET | 22 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 19 | 0,7 |
| DEM Parti | 12 | 0,5 |
| BTP | 11 | 0,4 |
| MEMLEKET | 10 | 0,4 |
| Diğer (12) | 36 | 1,4 |
Ulubey Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ulubey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.566, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %67,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.065 | 67,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 795 | 25,9 |
| Sinan Oğan | 201 | 6,6 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.567, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %70,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.102 | 70,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 872 | 29,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.566, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %49,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.505 | 49,0 |
| CHP | 465 | 15,2 |
| MHP | 379 | 12,3 |
| İYİ PARTİ | 274 | 8,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 152 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 100 | 3,3 |
| BBP | 47 | 1,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 35 | 1,1 |
| MEMLEKET | 29 | 0,9 |
| TİP | 20 | 0,7 |
| Diğer (15) | 30 | 1,0 |