Ulucami Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Ulucami Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.226 kişi (TÜİK).
Ulucami Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ulucami Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ulucami Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.226 kişidir. 2007 yılında 1.726 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %29,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %30,1 ile Yusuf Zana Toprak (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Ulucami Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ulucami Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.226 kişidir. 2007 yılında 1.726 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %29,0 azaldı.
Ulucami Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ulucami Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.226 | -0,5 |
| 2021 | 1.232 | -4,0 |
| 2020 | 1.283 | 4,4 |
| 2019 | 1.229 | -3,8 |
| 2018 | 1.277 | -3,0 |
| 2017 | 1.316 | -4,4 |
| 2016 | 1.377 | -2,5 |
| 2015 | 1.413 | -4,8 |
| 2014 | 1.484 | -6,8 |
| 2013 | 1.593 | -4,5 |
| 2012 | 1.668 | -0,8 |
| 2011 | 1.682 | 1,7 |
| 2010 | 1.654 | -6,4 |
| 2009 | 1.768 | -0,7 |
| 2008 | 1.781 | 3,2 |
| 2007 | 1.726 | - |
Ulucami Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ulucami Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ulucami Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 927, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %33,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %28,0 ile İhsan Seylan (DEM Parti) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 236 | 33,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 197 | 28,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 154 | 21,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 61 | 8,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 24 | 3,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,1 |
| Nazif Kara | DP | 4 | 0,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 0,6 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Ayhan Keser | TKP | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 10 | 1,4 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 927, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %30,1 ile Yusuf Zana Toprak (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %27,8 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yusuf Zana Toprak | DEM Parti | 209 | 30,1 |
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 193 | 27,8 |
| Sadi Aktaş | CHP | 133 | 19,1 |
| Davut Aydın | MHP | 107 | 15,4 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 27 | 3,9 |
| Karyağdı Berkeli | SAADET | 9 | 1,3 |
| Halil Derhan | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,7 |
| İsmail Doğru | DP | 4 | 0,6 |
| Asuman Tanju Hürcan | TKP | 2 | 0,3 |
| Gülistan Çelik | HKP | 2 | 0,3 |
| Diğer (2) | 4 | 0,6 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 927, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %31,6 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %23,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 209 | 31,6 |
| İYİ PARTİ | 153 | 23,1 |
| CHP | 139 | 21,0 |
| MHP | 94 | 14,2 |
| YENİDEN REFAH | 28 | 4,2 |
| SAADET | 10 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,2 |
| DSP | 6 | 0,9 |
| DP | 3 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 9 | 1,3 |
Ulucami Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ulucami Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 902, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %64,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %31,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 492 | 64,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 244 | 31,8 |
| Sinan Oğan | 27 | 3,5 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 902, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %65,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 500 | 65,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 265 | 34,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 902, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %41,6 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %20,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 316 | 41,6 |
| AK PARTİ | 159 | 20,9 |
| CHP | 103 | 13,6 |
| İYİ PARTİ | 68 | 9,0 |
| MHP | 41 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 2,1 |
| GENÇPARTİ | 6 | 0,8 |
| MEMLEKET | 5 | 0,7 |
| AP | 4 | 0,5 |
| Diğer (8) | 11 | 1,4 |