Tabakhane Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenişehir, Bursa)
Bursa ili Yenişehir ilçesine bağlı Tabakhane Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.425 kişi (TÜİK).
Tabakhane Mahallesi, Bursa ilinin Yenişehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tabakhane Mahallesi'nin haritası, Yenişehir ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tabakhane Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.425 kişidir. 2007 yılında 1.802 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,9 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tabakhane Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tabakhane Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.425 kişidir. 2007 yılında 1.802 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,9 azaldı.
Tabakhane Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tabakhane Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.425 | 3,5 |
| 2021 | 1.377 | -5,3 |
| 2020 | 1.454 | 0,0 |
| 2019 | 1.454 | 0,0 |
| 2018 | 1.454 | -0,1 |
| 2017 | 1.455 | -2,7 |
| 2016 | 1.496 | -4,2 |
| 2015 | 1.561 | -5,9 |
| 2014 | 1.658 | -5,5 |
| 2013 | 1.755 | 0,4 |
| 2012 | 1.748 | -0,2 |
| 2011 | 1.752 | 2,2 |
| 2010 | 1.714 | -3,1 |
| 2009 | 1.768 | -1,2 |
| 2008 | 1.789 | -0,7 |
| 2007 | 1.802 | - |
Tabakhane Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tabakhane Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tabakhane Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 951, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %30,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %24,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 227 | 30,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 182 | 24,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 178 | 23,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 114 | 15,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 17 | 2,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 6 | 0,8 |
| Hasan Aydın | BTP | 4 | 0,5 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| Ayhan Keser | TKP | 2 | 0,3 |
| Diğer (10) | 14 | 1,9 |
Yenişehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 951, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %46,9 ile Ercan Özel (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,7 ile Yusuf Zana Toprak (DEM Parti) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ercan Özel | İYİ PARTİ | 335 | 46,9 |
| Yusuf Zana Toprak | DEM Parti | 119 | 16,7 |
| Sadi Aktaş | CHP | 108 | 15,1 |
| Davut Aydın | MHP | 94 | 13,2 |
| Kasım Kaya | YENİDEN REFAH | 24 | 3,4 |
| Karyağdı Berkeli | SAADET | 10 | 1,4 |
| Fırat Aytekin | HÜDA PAR | 5 | 0,7 |
| İsmail Doğru | DP | 4 | 0,6 |
| Bülent Özgan | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Hatice Çay | DSP | 3 | 0,4 |
| Diğer (5) | 8 | 1,1 |
Yenişehir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 951, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %44,7 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %17,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 316 | 44,7 |
| CHP | 125 | 17,7 |
| DEM Parti | 111 | 15,7 |
| MHP | 92 | 13,0 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 3,7 |
| DSP | 9 | 1,3 |
| BTP | 6 | 0,8 |
| DP | 5 | 0,7 |
| SAADET | 5 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Diğer (5) | 9 | 1,3 |
Tabakhane Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tabakhane Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 965, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %52,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 460 | 52,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 379 | 43,6 |
| Sinan Oğan | 22 | 2,5 |
| Muharrem İnce | 9 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 966, sandığa gidenlerin oranı %88,1. En çok oyu %54,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 455 | 54,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 384 | 45,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 965, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %42,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,7 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 365 | 42,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 219 | 25,7 |
| CHP | 91 | 10,7 |
| İYİ PARTİ | 61 | 7,2 |
| MHP | 52 | 6,1 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,4 |
| MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Diğer (7) | 12 | 1,4 |