Ulupınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Ulupınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 63 kişi (TÜİK).
Ulupınar Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ulupınar Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ulupınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 63 kişidir. 2007 yılında 13 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %384,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,1 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ulupınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ulupınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 63 kişidir. 2007 yılında 13 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %384,6 arttı.
Ulupınar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ulupınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 63 | -1,6 |
| 2021 | 64 | -9,9 |
| 2020 | 71 | -15,5 |
| 2019 | 84 | -38,7 |
| 2018 | 137 | 372,4 |
| 2017 | 29 | -6,5 |
| 2016 | 31 | -8,8 |
| 2015 | 34 | -24,4 |
| 2014 | 45 | -6,2 |
| 2013 | 48 | 11,6 |
| 2012 | 43 | -2,3 |
| 2011 | 44 | -6,4 |
| 2010 | 47 | -24,2 |
| 2009 | 62 | -13,9 |
| 2008 | 72 | 453,8 |
| 2007 | 13 | - |
Ulupınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ulupınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ulupınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %62,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %37,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 37 | 62,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 22 | 37,3 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %62,1 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %32,8 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 36 | 62,1 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 19 | 32,8 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 3,5 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 1 | 1,7 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 63, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %61,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 35 | 61,4 |
| MHP | 19 | 33,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,8 |
Ulupınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ulupınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %54,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 54,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 43,5 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %60,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 60,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 24 | 40,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %27,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 17 | 27,4 |
| AK PARTİ | 15 | 24,2 |
| İYİ PARTİ | 11 | 17,7 |
| MHP | 7 | 11,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 6,5 |
| BBP | 3 | 4,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,2 |
| TİP | 2 | 3,2 |