Uruş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)

Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Uruş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 276 kişi (TÜİK).

Uruş Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Uruş Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Uruş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 276 kişidir. 2013 yılında 439 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %37,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,1 ile Özer Kasap (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 13,68 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Beypazarı

Nüfus (2022)

276

Uruş Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Uruş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 276 kişidir. 2013 yılında 439 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %37,1 azaldı.

Uruş Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Uruş Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 276 -9,2
2021 304 -1,0
2020 307 -4,4
2019 321 -0,9
2018 324 -4,7
2017 340 -8,8
2016 373 -2,9
2015 384 -5,0
2014 404 -8,0
2013 439 -

Uruş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Uruş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Uruş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 237, sandığa gidenlerin oranı %74,7. En çok oyu %74,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %22,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 126 74,1
Turgut Altınok AK PARTİ 38 22,4
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 5 2,9
Cafer Güneş SAADET 1 0,6

Beypazarı Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 237, sandığa gidenlerin oranı %74,7. En çok oyu %66,1 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %23,2 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Özer Kasap CHP 111 66,1
Tuncer Kaplan AK PARTİ 39 23,2
Veysel Ayık İYİ PARTİ 15 8,9
Ali Sarıoğlu HKP 1 0,6
Hasan Kuloğlu BTP 1 0,6
Kutlu Çınar SAADET 1 0,6

Beypazarı Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 237, sandığa gidenlerin oranı %74,7. En çok oyu %67,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,6 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 110 67,1
AK PARTİ 37 22,6
İYİ PARTİ 12 7,3
ZAFER PARTİSİ 2 1,2
SAADET 2 1,2
YENİDEN REFAH 1 0,6

Uruş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Uruş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %45,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Kemal Kılıçdaroğlu 97 45,5
Recep Tayyip Erdoğan 94 44,1
Sinan Oğan 19 8,9
Muharrem İnce 3 1,4

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %55,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Kemal Kılıçdaroğlu 113 55,7
Recep Tayyip Erdoğan 90 44,3

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %34,3 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
İYİ PARTİ 71 34,3
AK PARTİ 51 24,6
CHP 32 15,5
MHP 26 12,6
ZAFER PARTİSİ 13 6,3
ANAP 4 1,9
BBP 2 1,0
YEŞİL SOL PARTİ 2 1,0
TİP 2 1,0
MİLLET 1 0,5
Diğer (2) 2 1,0

Haritalar

Uruş Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Beypazarı ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik