Yağcıhüseyin Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Yağcıhüseyin Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 229 kişi (TÜİK).
Yağcıhüseyin Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yağcıhüseyin Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yağcıhüseyin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 229 kişidir. 2013 yılında 124 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %84,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,1 ile Seyfullah Köken (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 35,629 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 229 |
Yağcıhüseyin Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yağcıhüseyin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 229 kişidir. 2013 yılında 124 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %84,7 arttı.
Yağcıhüseyin Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yağcıhüseyin Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 229 | 0,4 |
| 2021 | 228 | 31,8 |
| 2020 | 173 | -17,6 |
| 2019 | 210 | -36,7 |
| 2018 | 332 | 286,0 |
| 2017 | 86 | -7,5 |
| 2016 | 93 | -3,1 |
| 2015 | 96 | -6,8 |
| 2014 | 103 | -16,9 |
| 2013 | 124 | - |
Yağcıhüseyin Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yağcıhüseyin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yağcıhüseyin Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 349, sandığa gidenlerin oranı %100,6. En çok oyu %44,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 151 | 44,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 131 | 38,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 40 | 11,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,9 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 349, sandığa gidenlerin oranı %99,4. En çok oyu %35,1 ile Seyfullah Köken (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %33,6 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 119 | 35,1 |
| Coşkun Ünal | CHP | 114 | 33,6 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 73 | 21,5 |
| - | Bağımsız | 13 | 3,8 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 4 | 1,2 |
| Mehmet Güven | DP | 4 | 1,2 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 3 | 0,9 |
| Orhan Şimşek | MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| Zeynep Tan Parlak | DEM Parti | 2 | 0,6 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Diğer (2) | 3 | 0,9 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 349, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %44,8 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %27,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 150 | 44,8 |
| CHP | 92 | 27,5 |
| AK PARTİ | 68 | 20,3 |
| SAADET | 8 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 6 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| DP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Yağcıhüseyin Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yağcıhüseyin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %79,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 168 | 79,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 17,4 |
| Sinan Oğan | 7 | 3,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %80,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 167 | 80,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 41 | 19,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %53,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 113 | 53,5 |
| MHP | 45 | 21,3 |
| İYİ PARTİ | 20 | 9,5 |
| CHP | 15 | 7,1 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,4 |
| ANAP | 2 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| BBP | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |