Yağmurbaba Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Yağmurbaba Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 58 kişi (TÜİK).
Yağmurbaba Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yağmurbaba Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yağmurbaba Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 58 kişidir. 2013 yılında 60 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yağmurbaba Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yağmurbaba Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 58 kişidir. 2013 yılında 60 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,3 azaldı.
Yağmurbaba Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yağmurbaba Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 58 | -14,7 |
| 2021 | 68 | -4,2 |
| 2020 | 71 | 4,4 |
| 2019 | 68 | -1,4 |
| 2018 | 69 | 6,2 |
| 2017 | 65 | 8,3 |
| 2016 | 60 | -4,8 |
| 2015 | 63 | -6,0 |
| 2014 | 67 | 11,7 |
| 2013 | 60 | - |
Yağmurbaba Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yağmurbaba Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yağmurbaba Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %108,6. En çok oyu %61,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %32,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 38 | 61,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 20 | 32,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 6,5 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %105,2. En çok oyu %50,0 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %38,3 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 30 | 50,0 |
| Levent Çağlancı | MHP | 23 | 38,3 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 6 | 10,0 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 1 | 1,7 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %105,2. En çok oyu %47,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 29 | 47,5 |
| MHP | 23 | 37,7 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 8,2 |
| İYİ PARTİ | 2 | 3,3 |
| TKP | 1 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |
Yağmurbaba Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yağmurbaba Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %47,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 24 | 47,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 43,1 |
| Sinan Oğan | 4 | 7,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %55,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 55,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 44,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %27,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 14 | 27,4 |
| İYİ PARTİ | 12 | 23,5 |
| CHP | 10 | 19,6 |
| MHP | 9 | 17,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 5,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 3,9 |
| MEMLEKET | 1 | 2,0 |