Yalıntaş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yalıntaş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 6.193 kişi (TÜİK).
Yalıntaş Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yalıntaş Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yalıntaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.193 kişidir. 2013 yılında 5.559 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,5 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 14,125 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 6.193 |
Yalıntaş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yalıntaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.193 kişidir. 2013 yılında 5.559 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,4 arttı.
Yalıntaş Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yalıntaş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 6.193 | 9,2 |
| 2021 | 5.671 | -0,2 |
| 2020 | 5.685 | 1,6 |
| 2019 | 5.598 | 1,2 |
| 2018 | 5.529 | -0,2 |
| 2017 | 5.541 | 0,4 |
| 2016 | 5.521 | 0,3 |
| 2015 | 5.506 | -1,4 |
| 2014 | 5.582 | 0,4 |
| 2013 | 5.559 | - |
Yalıntaş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yalıntaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yalıntaş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.981, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %57,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 2.305 | 57,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.193 | 29,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 251 | 6,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 100 | 2,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 44 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 42 | 1,1 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 19 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 11 | 0,3 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 11 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 8 | 0,2 |
| Diğer (11) | 35 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.981, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %50,5 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %30,2 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 1.989 | 50,5 |
| Şükrü Erdem | CHP | 1.192 | 30,2 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 260 | 6,6 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 256 | 6,5 |
| Burak Çelik | SAADET | 56 | 1,4 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 36 | 0,9 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 29 | 0,7 |
| Hayati İbiş | DP | 25 | 0,6 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 21 | 0,5 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 17 | 0,4 |
| Diğer (7) | 61 | 1,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.981, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %48,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %26,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 1.869 | 48,4 |
| CHP | 1.025 | 26,5 |
| YENİDEN REFAH | 363 | 9,4 |
| İYİ PARTİ | 287 | 7,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 84 | 2,2 |
| SAADET | 56 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 36 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 29 | 0,8 |
| DP | 27 | 0,7 |
| MEMLEKET | 20 | 0,5 |
| Diğer (9) | 68 | 1,8 |
Yalıntaş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yalıntaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.916, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %72,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.336 | 72,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 892 | 19,4 |
| Sinan Oğan | 321 | 7,0 |
| Muharrem İnce | 39 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.920, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %76,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.437 | 76,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.051 | 23,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.916, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %46,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.138 | 46,8 |
| MHP | 1.106 | 24,2 |
| CHP | 449 | 9,8 |
| İYİ PARTİ | 378 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 138 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 113 | 2,5 |
| MEMLEKET | 39 | 0,8 |
| BBP | 18 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 17 | 0,4 |
| TİP | 17 | 0,4 |
| Diğer (12) | 82 | 1,8 |