Yarımca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Yarımca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 728 kişi (TÜİK).
Yarımca Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yarımca Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yarımca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 728 kişidir. 2013 yılında 692 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,9 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yarımca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yarımca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 728 kişidir. 2013 yılında 692 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,2 arttı.
Yarımca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yarımca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 728 | -2,0 |
| 2021 | 743 | -4,3 |
| 2020 | 776 | -0,1 |
| 2019 | 777 | -5,7 |
| 2018 | 824 | 19,4 |
| 2017 | 690 | -1,6 |
| 2016 | 701 | 1,7 |
| 2015 | 689 | -1,9 |
| 2014 | 702 | 1,4 |
| 2013 | 692 | - |
Yarımca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yarımca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yarımca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 557, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %47,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %45,5 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 216 | 47,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 207 | 45,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 10 | 2,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 8 | 1,8 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 4 | 0,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 3 | 0,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Eyyup Kebude | YTP | 2 | 0,4 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 557, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %48,9 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı, ikinci sırada %42,6 ile Hüseyin Göçmen (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bilal Uludağ | MHP | 226 | 48,9 |
| Hüseyin Göçmen | CHP | 197 | 42,6 |
| Dilek Tepe | MEMLEKET | 13 | 2,8 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 10 | 2,2 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 1,1 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 5 | 1,1 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| İbrahim Tanrıverdi | BTP | 1 | 0,2 |
| Ertuğrul Sincer | GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Sibel Demirci | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 557, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %46,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %40,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 210 | 46,4 |
| CHP | 182 | 40,2 |
| MEMLEKET | 30 | 6,6 |
| İYİ PARTİ | 13 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
| DP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Yarımca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yarımca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 523, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %68,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 334 | 68,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 133 | 27,1 |
| Sinan Oğan | 19 | 3,9 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 523, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %72,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 350 | 72,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 130 | 27,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 523, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %34,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %26,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 170 | 34,8 |
| AK PARTİ | 131 | 26,8 |
| CHP | 128 | 26,2 |
| İYİ PARTİ | 36 | 7,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,8 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,6 |
| MİLLET | 2 | 0,4 |
| BBP | 2 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |