Yarış Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Yarış Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 206 kişi (TÜİK).
Yarış Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yarış Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yarış Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 206 kişidir. 2013 yılında 199 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,6 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yarış Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yarış Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 206 kişidir. 2013 yılında 199 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,5 arttı.
Yarış Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yarış Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 206 | -2,4 |
| 2021 | 211 | -5,4 |
| 2020 | 223 | 5,7 |
| 2019 | 211 | 1,9 |
| 2018 | 207 | 1,0 |
| 2017 | 205 | 0,5 |
| 2016 | 204 | -8,1 |
| 2015 | 222 | 8,3 |
| 2014 | 205 | 3,0 |
| 2013 | 199 | - |
Yarış Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yarış Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yarış Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %36,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 54 | 36,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 50 | 33,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 26 | 17,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 12 | 8,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 2,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,7 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %33,6 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,9 ile Ali Özkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 49 | 33,6 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 48 | 32,9 |
| Gönül Avil | CHP | 23 | 15,8 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 16 | 11,0 |
| Muammer Altun | SAADET | 4 | 2,7 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| Taner Çınarkes | DSP | 1 | 0,7 |
| Mehmet Eren | HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 1 | 0,7 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %37,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 55 | 37,4 |
| İYİ PARTİ | 43 | 29,2 |
| CHP | 24 | 16,3 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 8,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,7 |
| SAADET | 3 | 2,0 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Yarış Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yarış Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %56,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 83 | 56,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 48 | 32,4 |
| Sinan Oğan | 14 | 9,5 |
| Muharrem İnce | 3 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %59,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 89 | 59,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 60 | 40,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %43,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 65 | 43,6 |
| CHP | 27 | 18,1 |
| İYİ PARTİ | 25 | 16,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,0 |
| BBP | 5 | 3,4 |
| MHP | 5 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,7 |
| YP | 3 | 2,0 |
| MEMLEKET | 2 | 1,3 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| Diğer (5) | 5 | 3,4 |