Yavelli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yavelli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 171 kişi (TÜİK).
Yavelli Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yavelli Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yavelli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 171 kişidir. 2013 yılında 260 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,8 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,949 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 171 |
Yavelli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yavelli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 171 kişidir. 2013 yılında 260 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,2 azaldı.
Yavelli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yavelli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 171 | -11,4 |
| 2021 | 193 | -5,9 |
| 2020 | 205 | -2,4 |
| 2019 | 210 | -0,5 |
| 2018 | 211 | -2,8 |
| 2017 | 217 | -11,8 |
| 2016 | 246 | 0,4 |
| 2015 | 245 | -5,8 |
| 2014 | 260 | 0,0 |
| 2013 | 260 | - |
Yavelli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yavelli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yavelli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %72,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %13,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 85 | 72,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 16 | 13,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 7 | 6,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 3,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,8 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %79,6. En çok oyu %59,8 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %19,7 ile İsa Söğüt (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 70 | 59,8 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 23 | 19,7 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 17 | 14,5 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 3,4 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 0,8 |
| Burak Çelik | SAADET | 1 | 0,8 |
| Rifat Narhın | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %79,6. En çok oyu %61,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 71 | 61,7 |
| İYİ PARTİ | 21 | 18,3 |
| MHP | 16 | 13,9 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,3 |
| DSP | 1 | 0,9 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
Yavelli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yavelli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %63,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %29,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 81 | 63,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 38 | 29,9 |
| Sinan Oğan | 7 | 5,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %67,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %32,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 85 | 67,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 41 | 32,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %34,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 45 | 34,9 |
| İYİ PARTİ | 30 | 23,3 |
| AK PARTİ | 23 | 17,8 |
| MHP | 11 | 8,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,7 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,9 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| HKP | 1 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |